Kazım Yücel: Muhtaçlık Sizin Reklam Aracınız Olmamalı

 

KAYSERİ,(BGC)-İyi Parti’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, Instagram hesabından Kocasinan Belediyesi’nin Instagram’dan bugün içerisinde yapmış olduğu yardım paylaşımı hakkında eleştiride bulundu. Yücel, yaptığı paylaşımda belediyenin kendi logosunun bulunduğu yardım poşetlerini paylaşmasıyla ilgili “Bu muhtaçlık sizin reklam aracınız olmamalı” dedi.

Yücel, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “25 yıla yakın süredir bu şehirde yönetimlerde sizin hakim olduğunuz bir toplum var. Bazı hemşehrilerimiz kuru ekmeğe muhtaç oldu, lakin bu muhtaçlık sizin reklam aracınız olmamalı. Pandemi döneminde vatandaş daha da perişanlaştı, ama bu size belediyelerinizin isimli poşetleri ile erzak dağıtma hakkı vermemeli. Siz bu hizmeti yapmak zorundasınız, çünkü halkın malını halka dağıtıyorsunuz. Belediye Başkanlarımızın bu konuda daha hassas olmalarını istirham ederim. Dinimiz buna müsaade etmez.”

Kocasinan Belediyesi’nin paylaşımında, yardımda bulunulan kişilerin yüzleri kalp emojisiyle gizlendi ve belediye logolu poşetler paylaşımdaki fotoğraflarda yer aldı. Belediyenin paylaşımında “Dualarınızda olmak niyetiyle hep yanınızda olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” denildi.