Siyaset

Kiracıoğlu: “Sanayicimize Güveniyoruz”

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, Kayseri OSB’de yaşanan son gelişmelere değindi. Kiracıoğlu, “Sanayicimize güveniyoruz” dedi.

‘Sanayicinin cebinden çıkan ve çıkacak olan her kuruşun hesabını ortaya koyduk ve kayıpları gözler önüne serdik’ diyen Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu “Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu olarak bir araya geldiğimiz ilk günden bu yana, Kayseri OSB’nin ve sanayicimizin haklarını savunmak, yanlış gördüğümüz her işe yanlış demek, sanayicimiz ve şehrimiz için hayra vesile olmadığına inandığımız her işin şiddetle karşısında durmak gibi faziletli bir görevi üstlendik. Sanayicinin cebinden çıkan ve çıkacak olan her kuruşun hesabını ortaya koyduk ve kayıpları gözler önüne serdik. İsrafın önüne geçilmesi gerektiğini, sanayi ve teknoloji bakanımızın da belirttiği gibi Kayseri OSB bölge müdürlüğünün bir ticarethane olmaması gerektiğini anlatmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

“Hiç Kimsenin Şahsi İşlerini Sorgulamadık”

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu açıklamasına şu şekilde devam etti; “Hiç kimsenin şahsi işlerini sorgulamadık, özel yaşantısına dair parantezler açmadık, dedikodu, gıybet yapmadık. Yapılan harcamaların yanlışlığını delilleri ve sebeplerini sıralayarak şehrimiz insanına ve sanayicimize anlatmaya gayret ettik. Yaptığımız tüm eleştirilere uzaklaştırılan yönetim, kendi sanayicisi olan bizlere cevap yerine kibir ve hakaret dolu sözler sarfettiler. Aradan geçen süreçte gelinen noktada, bizim şikayetlerimizin konusu olan iş ve işlemelerden dolayı Kayseri OSB eski başkanı Tahir Nursaçan ve yönetimindeki isimler, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hukuk çerçevesince ilgili kanun ve yönetmelikler ışığında görevden uzaklaştırıldı.”

“SANAYİCİMİZE GÜVENİYORUZ”

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu yaptığı açıklamayı şu ifadelerle sonlandırdı; “Kayseri OSB yönetiminin görevden uzaklaştırılması sürecinin siyasi bir şekle büründürülmek istemesini ve bunda yönelik beyhude çabaları da hayretle izledik. Kayseri siyasetinde önemli yerleri bulunan siyasetçi büyüklerimizin de son birkaç gündür yaptıkları açıklamalar ile platformumuzun defaten dile getirdiği, ‘siyaset dışı olma’ anlayışının ne kadar doğru olduğunun gözler önüne serilmesi de bizlerin bu konudaki hassasiyetimizi bir kez daha teyit etmiştir. 12 Kasım Cuma günü yapılacak olan Kayseri OSB Mali Genel Kurulu’na ilişkin süreçte de siyasi yönlendirme çabalarından uzakta tutulan, aklı selim ile yürütülen, farklı amaçlar taşıyan ve sanayicinin asla kabullenemeyeceği dış müdaheleye kapalı bir genel kurul yapılması arzumuzdur. Kayseri OSB sanayicisinin hür iradesinin tam olarak (kapalı oylama vb) tecelli edeceği bir genel kurul yapılmasının sağlanması, Kayseri OSB’de görevi devralan yönetiminin üstüne düşen bir yükümlülük ve zaruret olduğu kadar, şehrimizde sözü geçen ve dinlenen her kişi ve kurumun da üzerine düşen bir görevdir. Bizler 1,5 yıldır dillendirdiğimiz, Kayseri OSB’de ortaya çıkan zararların ve hukuksuzlukların üstünün örtülmemesi adına sanayicimizin ferasetine güveniyoruz. Sanayici olmayan insanların kapıdan içeri alınmayacağı, vicdanlara ters düşmeyecek bir anlayış ile yönetileceğini umudumuz ve beklediğimiz mali genel kurulda her bir sanayicimizin kendi geleceğini oylayacağını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu