Belediye Haberleri

Komisyon Başkanı Tural’dan Trafik Sorununa İlişkin Açıklama: “İktidarımız Döneminde Vatandaşlarımız Zenginleşti”

KAYSERİ, (BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 Yılı bütçesi kabul edildi. Plan Bütçe Komisyon Başkanı Ahmet Tural, trafik sorununa ilişkin olarak: “Trafik yoğunluğu, takdir ederiz doğrudur. Demek ki iktidarımız döneminde vatandaş çok zenginleşmiş ki bu yollara sığmaz olmuşuz” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı bütçe görüşmeleri meclis salonunda gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ve 16 ilçenin bütçeleri oy çokluğuyla kabul edildi. CHP Kayseri BŞB Grup Başkanvekili Özgür Özer’in yönelttiği Kayseri’deki trafik sorununa ilişkin konuşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe Komisyon Başkanı Ahmet Tural: “Kırsalda şehre göçü nasıl engelleyeceğiz diyoruz arkasından da hobi bahçesini niye yapmıyoruz diyoruz. Bunlar anlaşılabilir şeyler değil. Performans, bütçe bunlar yasal zorunluluklardır. Her şehre göre, kendine göre farklılıklar arz eder. İktidar olduğunuz takdirde, bunu ukalalık olarak algılamayın, bu işleri yapmaya başladığınızda böyle yorumlandığı gibi olmadığını göreceksiniz. Bütçe ve performansta rakamlar, öngörüler, hedefler konurken yasal zorunluluklara göre konur. Daha sonra gerçekleşmeye başladığında fasıllar ve daireler birbirlerine transfer ederler. Hiçbir belediye CHP, İYİ Parti, AK Parti, HDP dahil şirketini, iştirakini, zararını ört pas etmek gibi bir düşüncesi olamaz. Yasalar buna müsaade etmez. Buralar sayıştay tarafından denetlenir. Kimsesiz değildir, başıboş değildir ve kontrolsüz de değildir. O yüzden eleştirilerimizi yaparken, elbette eksiğimiz olabilir, elbette yaptığımız işlerin tamamı dört dörtlük olmayabilir ama şehrimizi ve meclisimizi bu konuda yıpratmazsak sevinirim” dedi.
Ak Parti iktidarı döneminde vatandaşların zenginleştiğini söyleyen Tural: “Trafik yoğunluğu, takdir ederiz doğrudur. Demek ki iktidarımız döneminde vatandaş çok zenginleşmiş ki bu yollara sığmaz olmuşuz. Osman Kavuncu’yu yıllarca yad ettik. Uçak iner buraya dedikleri yerde arabalar kilit olmuş. Herkesin evinde üç beş araba var. Konuyu çok siyasallaştırmadan kapatmak istiyorum. Sokağa çağıran muhalefet, muhalefet değildir. Sokağa kimse kimseyi çağıramaz” diye konuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu