Güncel

Koramaz’da İlk Turu Köylüler Kazandı

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri 1. İdare Mahkemesi , ”ÇED raporu gerekli değildir” diye alınan kararın geçersiz olduğuna hükmetti.

Geçen yıl Melikgazi ilçesine bağlı Subaşı Mahallesi sınırlarından bulunan yere taş ocağı açılması ile ilgili, mahalle derneğinin sayfasından yapılan duyuruda , “Koramaz Dağı kalker mıcır işletmesi davasında ilk önce yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştı. Şükürler olsun Kayseri 1. İdare Mahkemesi ‘ÇED raporu gerekli değildir’ diye önceden alınan kararın geçersiz olduğuna karar vermiştir. Vekalet veren 73 kişi içerisinden köyde taşınmazı ve ikameti olmadığı için 12 kişi dava dışı kalmıştır. 2000₺ masraf çıkmıştır ve derneğimiz kasasından karşılanacaktır. Burdan tekrardan öncelikle Av. Ali Söylemez, Av. Fatih Cingöz ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Allah kalan davalarımızda da bizlere kazanmayı nasip eder inşallah” ifadeleri kullanıldı.

Koramaz Vadisi bölgesine taş ocağı açılması ile ilgili geçen yıl mahalle sakinleri tarafından bir çok eylem yapılmış siyasilerin eyleme verdiği destek sonrası dava açılmasına karar verilmişti. Mahallede konuyla ilgili bir dernek de kurulmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu