Güncel

Koronavirusu Gölgesinde Tıp Bayramı

 

KAYSERİ,(BGC)-Ülkemizde 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanıyor. Son 1 yılda hayatımıza koronavirüsle beraber birçok şey değişti. Virüsün hayatımıza girmesiyle beraber sağlık çalışanları hiç olmadığı kadar önemli bir yere geldi. Her sene düzenli olarak kutlanan Tıp Bayramı bu sene koronavirusu ağırlıklı olarak kutlandı. Yayımlanan mesajlarda her seneye göre farklı olarak koronavirusu kelimesi de dahil oldu. Bu süreçte sağlık çalışanları kendi hayatlarını hiçe sayarak başka insanların hayatlarını kurtarmaya çalıştı. Kayseri’de son olarakta 33 yıldır sağlık sektöründe çalışan, insanların hayatlarını kurtaran Neşe Dalgıç Koronavirusune yenik düşerek vefat etti.

 

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Dün Erciyes Üniversitesi’nde Düzenlenen programda konuşan İl Sağlık Müdürü Benli; “İçinde bulunduğumuz talihsiz dönem de göz önüne alındığında bu yıl ki 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları ayrı bir önem ve değer kazanmaktadır. Tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar gerilere dayanan tıp ilminin bugün itibarıyla ülkemizde geldiği nokta hepimiz için büyük gurur kaynağı olmuştur. Artık tamamıyla modern ve çağın gereklerine uygun alt yapı, malzeme, teknik donanım, fiziki yeterlilik ve başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın katkılarıyla ülkemizde modern bir tıp hizmeti verilmektedir. Şu an geldiğimiz nokta bizlere nereden nereye dedirtmektedir. Şükürler olsun ki ülkemiz ve şehrimiz vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmet noktasında yüzümüzü ağartan bir seviyeye ulaşmıştır. Bizlerin bu hizmetleri yapma noktasında yolumuzu aydınlatan ve her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca, Valimiz Sayın Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç ve emeği geçen tüm hemşehrilerimize sonsuz şükran, saygı ve teşekkürlerimi iletiyor, tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart tıp bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Nöroloji Doktoru Belediye Başkanı Tıp Bayramını Tebrik Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,’ Nöroloji Doktoru bir belediye başkanı kardeşiniz olarak bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum.
Pandemi sürecinde ne kadar önemli ve özel insanlar olduklarını hep birlikte gördük. Gece gündüz demeden emek gösterdiniz. İyi ki varsınız.’ ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu