Güncel

KTO Hatıra Ormanı Kuruluyor

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Ticaret Odası, 2019 yılından beri üzerinde çalıştıkları “KTO Hatıra Ormanı” projesi için Kayseri Orman Bölge Müdürlüğünden sertifika aldı.

Boğazköprü Kuzey Çevreyolu mevkiinde KTO’ya tahsis edilen arazide yapılacak olan hatıra ormanında, ilk etapta 25 bin fidanın dikilmesi hedefleniyor. Sürecin sonunda toplamda 70 bin fidan ağaçlandırılmış olacak.

Orman Bölge Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen sertifika töreninde konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Şehrimizin giriş noktası olan Boğazköprü mevkiine, odamıza ve üyelerimize yakışır bir hatıra ormanı oluşturmak için uzun zamandır gayret gösteriyoruz. Kayseri Ticaret Odası Hatıra Ormanı’nda ‘Her bir üyemiz adına bir fidan’ sloganıyla toplam 21 bin üyemiz adına fidanı toprakla buluşturmayı amaçlıyoruz. Kayseri’mize yakışacak olan bu projede ayrıca Hatıra Ormanı’mızın bulunduğu alana 40 metre uzunluğunda Türk Bayrağı ile Odamızın Orman Bölge Müdürlüğü’nün ambleminin olduğu bir tabela yer alacak. Doğaya verilebilecek en güzel hediye ağaç dikmektir. Şehrimizin güzelliğini güzellik katacak bir orman oluşturmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde yapacağımız bir etkinlikle Sedir, Ardıç, Mahlep, Akasya ve Badem gibi birçok türden oluşan fidanlarımızı toprakla buluşturacağız” diye açıklamada bulundu.

Kayseri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın ise, “Kayseri Ticaret Odası’nın hayırlı ve anlamlı bir işe vesile olduğu için teşekkür ediyorum. Hatıra Ormanı kurulacağı yer de şehrimizin girişi olmasından dolayı çok önemli bir konumda. Yeşil ve güzel bir orman olacağını düşünüyoruz. Üyeleriniz ve şehrimiz adına güzel bir hizmet olacaktır” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Orman Bölge Müdürü Çapkın, KTO Başkan’ı Gülsoy’a Hatıra Ormanı Sertifikası’nı takdim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu