Korona Virüs

KTO’dan hijyen eğitimi

KAYSERİ Ticaret Odası (KTO), 40’ıncı Meslek Komitesi otel, lokanta ve eğlence yerleri ve benzeri hizmet firmaları üyelerine yönelik hijyen eğitimi gerçekleştirdi.

KTO eğitim salonunda Kocasinan Halk Eğitim Merkezi Sağlık Hizmetleri Öğretmeni Esra Aydın tarafından verilen eğitime otel, lokanta, eğlence yerleri, yemekhane ve temizlik personeli katıldı. Eğitim toplantısına konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komitelerinden gelen talepleri değerlendirerek çözüm aşamasında yönetim kurulu olarak gayretle çalıştıklarını söyledi. Pandemi sürecinde oda olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Gülsoy, “En son devletimizin verdiği destek ve teşviklerin yüzde 90’nda bizim çalışmalarımız var. Nefes, Cansuyu, KGF Kredileri ile Sokağa çıkma kısıtlamaların yaşandığı dönemlerde işletmelerimizin açılması, ihracat yapan sanayicilerimizin siparişlerini yetiştirmeleri noktasında alınan izinler Kayseri Ticaret Odamız tarafından verildi. Bu pandemiden etkilenmeyen hiçbir sektör yok. Bütün sektörler etkilendi. Ama en büyük etkilenen hizmet sektörüdür. Turizm amaçlı çalışan otellerimiz, restoranlarımız, kafelerimiz, lokantalarımız gibi 40’ncı Meslek Komitemizin bünyesinde bulunan işyerlerimiz daha çok etkilenmiştir. Bu meslek komitemiz turizm ve ülke açısından çok önemli bir sektörümüz. Milli gelirimizde ihracatımıza en büyük etkiyi Turizm sektörümüz sağlıyor. Maalesef istediğimiz canlılığı yakalayamadık. Bu ay yerli turizm açısından fena değiliz. İnşallah bu pandemiden kurtulmayı rabbim nasip etsin” dedi.

Eğitim toplantısında Sağlık Hizmetleri Öğretmeni Esra Aydın tarafından  evzuatlar, işyerlerinde riskler, bulaşma yolları, hijyen, enfeksiyon ve zehirlenmeler, koronavirüs belirtileri, korunma yolları ve işyerlerinde uygulanması gereken tedbirler gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu