Eğitim

Melikgazi’ye Yeni Okul Binaları

KAYSERİ,(BGC)-Melikgazi Belediyesi Meclisi’nde ilçeye bağlı 3 farklı mahallede okul inşasına ilişkin karar çıkarıldı.

Olağanüstü toplandığı belirtilen Melikgazi Belediye Meclisi’nde, Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Germir Mahallesi’nde 24 derslikli ilkokul ile 7 anaokulu, Esenyurt Mahallesi’nde 24 derslikli ortaokul ve Erenköy Mahallesi’nde 24 derslikli lise olmak üzere toplam 3 okul binasının inşasına ilişkin yetki verilmesi, oy birliği ile kabul edildi. Böylece belediye, yapılacak okullar hakkında Milli Eğitim ile Çevre ve Şehircilik il müdürlükleri ile sözleşme imzalamaya yetkilendirildi.

Binalarla ilgili Mehmet Altun isimli bir bağışçı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Başkanlığı arasında bağış sözleşmesi imzaladığı belirtildi.

Alınan kararlar hakkında açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Güzel bir gelişme üzerine Melikgazi Belediyesi Meclisi’miz olağanüstü toplandı. Hayırseverimiz Mehmet Altun’un katkılarıyla yapılacak anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise binaları için protokol imzalamak üzere yetki alınmasını görüşerek karara bağladık. Mehmet Amca’nın Türkiye genelinde birçok hayrı var. 10 okul ve 1 caminin Kayseri’ye yapılmasını isteyen hemşehrimiz hayırsever Mehmet Altın Amcamıza şehrimize ve ilçemize yaptığı bu güzel hayırlar çok teşekkür ediyoruz. 3 ayrı mahallemize yapacağımız ve eğitime büyük katkı sağlayarak ihtiyaçları karşılayacak olan bu okullarımızın şimdiden ilçemize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu