Haber

Memduh Büyükkılıç Müjdeyi Verdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç müjdeyi verdi. Kayseri’de Belsin Şehir Hastanesi Hattının yapımı için yatırımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın imzaladığını açıkladı.

Talas Anayurt 15 Temmuz Yerleşkesi ve Hulusi Akar Bulvarı’ndan geçecek Furkan Doğan Yurdu Kavşağından Aşık Veysel Bulvar’ına bağlanacak hat içinde gerekli anlaşmaların yapıldığını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Kayseriye 10 adet raylı sistem geleceğini de açıkladı.

Büyükkılıç: “Hayırlı Olsun Kayseri… Kıymetli hemşehrilerimize bu güzel müjdeyi vermekten onur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından yapılacak olan 6.8 kilometrelik Belsin – Şehir Hastanesi hattının yatırıma alınmasını imzaladı.

Bir diğer müjdemiz de Talas Anayurt’tan başlayarak 15 Temmuz Caddesi ve Hulusi Akar Bulvarı’ndan geçecek ve Furkan Doğan Yurdu Kavşağı’ndan Aşık Veysel Bulvarı’na bağlanacak olan 5.5 kilometrelik raylı sistem hattıyla ilgili. Hattın yapımıyla ilgili ihale hazırlıklarımız sürüyor. Talas-Aşık Veysel Bulvarı Hattı’nın kredisi için İslam Bankası ile gerekli anlaşma yapıldı.

Yapılacak olan bu raylı sistem hatlarına ilaveten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaları ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızdan şehrimize 10 adet raylı sistem aracı da gelecek.

Bu güzel çalışmayı neticelendirerek bizleri sevindiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bütçenin ayrılmasında gayret gösteren Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’a, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu