GüncelHava DurumuÖzel HaberSiyasetUlaşım

Mesai Dışında Kar Yağarsa “Vay Halimize”

Bu bir "Yıl Olmuş 2021" Haberidir

“Yıl olmuş 2021” diye başlanılan sözler için tam yeri. Kayseri’yi Kahraman Maraş’a, Antep’e, Urfa’ya bağlayan Sarız’da, halk ve belediye yetkilileri, “kar yağarsa mesai saatleri içerisinde yağsın” diye dua ediyor. Çünkü, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü Pınarbaşı şefi Ahmet Turantaş çok net bir ültimatom vermiş bölgeye. Öyle bir özgüven yada öyle bir “liyakat” becerisi var ki, muhtarından belediyesine hiç kimse şahsa makamı dışında ulaşamıyor.

Bu gün ise yağan kar sonrasında yollar kapandı Sarız’da. Bırakın hızlı treni, karayolunu bile kullanamayacak hale geldi Kayseri. İnsanlar, hastaları ile, cenazeleri ile yollarda kaldı. İmdada Belediye yetişti, ama oda yetişebildiği kadar. Mahsur kalanlar korunaklı yerlere alındı. Mesai saatinin başlaması ile, makamına gelirse ulaşılabilecek Karayolları Bölge Şefi bekleniyor yolların açılması için. Yıl olmuş 2021, ama bizim şefimiz devlet memuru. Mesai saatleri içerisinde ulaşılabilen, bunun dışında aranmayan, aranamayan, tam kurallı bir devlet memuru.

 

Şimdi sayın yetkililer, sizlere sesleniyoruz. Kayseri geriye gidiyor denildiğinde “HAYIRRR” diye haykırıyorsunuz. Ama her yeni gelen durum aynı noktayı gösteriyor. Bakmıyorsunuz Kayseri’mize. Yolda kalıyoruz, açacak adama ulaşamıyoruz. Adam o kadar rahat ki, alayına baş kaldırıyor, rest çekiyor. Peki vatandaş “devlet nerde” diye sorunca ne cevap veriyoruz. Bu durum bir memurun yanlışı değil, mal olduğu sonuçlar itibari ile memleketi yönetenlerin yanlışı olarak tarihe geçer. Siyasi destek ile, “liyakat” sınırları dışında, memleket sevdası çekmeyenler ile, buradan Maraş’a bile gidemeyiz.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu