Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Sağanak, Kar Yağışları Ve Fırtınaya Dikkat!

 

KAYSERİ,(BGC)-Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıda bulundu. Kayseri il genelinde salı günü yer yer etkili sağanak yağış, Çarşamba Ve Perşembe günü kar yağışı bekleniyor.

METEOROLOJİK UYARI ve DEĞERLENDİRME RAPORUNA GÖRE ;
Salı günü Kayseri ve çevre illerde (Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas) yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, akşam geç saatlere kadar devam edeceği bekleniyor.

Çarşamba ve Perşembe günü ise; Bölgemizin batı kesimlerinden başlayacak soğuma ile birlikte yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Etkili olan yağışlı sistemin hafta sonu bölgemiz sorumluluk sahasını terk edeceği bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının Salı günü bölgemizin batı kesimlerden başlayarak, hafta ortasından itibaren hissedilir derecede (6ila 15 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen etkili yağışlar için uyarıda bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada “‘Bölgemizde beklenen soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıları dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.