MHP Hukukçuları 17 Aralık Saldırısı Davasında Hazır Bulundu

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’de hain terör örgütü PKK’nın çarşı iznine çıkan askerlerimizi hedef alması sonucu patlatılan canlı bomba ile 15 askerimiz şehit olmuştu. Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı’nda görev alan avukatlar hazır bulundu.

Hain terör örgütü PKK’nın çarşı iznine çıkan askerlerimizi hedef alıp, 15 vatan evladının şehit edildiği saldırının davası devam ediyor. Dava 28 Mayıs Cuma gününe ertelendi. Kayseri Adalet Sarayı 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı’nda görevli avukatlar, Av. Kürşat Furkan Şahin, Av. Merve Aygün ve Av. Merve Akıllı Arık hazır bulundu. Davayı çok sayıda gazi ve şehit yakını da takip etti. Duruşmaya katılan gaziler, bu olayın sorumlularının en ağır cezayı almasını istediklerini dile getirdiler. Duruşma sonrasında açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkan Yardımcısı, Av. Kürşat Furkan Şahin: “Bilindiği üzere 17 Aralık 2016’ da meydana gelen PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gözde operasyon güçlerinden Kayseri Komando Tugayı’nın 15 vatan evladı şehit olmuştur.  Öncelikle belirtmek gerekir ki; Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Teşkilatları, 17 Aralık 2016’ da gerçekleşen bu hain terör eylemine ilişkin tüm birim ve unsurlarıyla ilk andan itibaren her türlü durumun içerisinde yer almıştır. İl başkanımızın talimatıyla, bugün olduğu gibi önceki duruşmalar da parti mensubu avukatlarca yakınen takip edilmiştir ve edilecektir. Bizler için vatan sadece sınırları belli bir toprak parçası değil, aynı zamanda millet için beka için korkusuzca toprakla vuslat olanlar ve onların emanetleridir. Bu emanetlere sahip çıkmak, onlara düşmanlık edenlerle mücadele etmek, hak ettikleri cezalarla karşı karşıya kalmaları için mücadele etmek en temel vazifelerimizden biridir” dedi.

Terör mihraklarına karşı dimdik durmaya devam edeceklerinin altını çizen Av. Şahin: “Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırı aşan siyasi hayatında, ülke ve millet düşmanlarıyla her zeminde tereddütsüz savaşmıştır. Bu duruşumuzda asla milim sapma olmamıştır. Teröre bulaşan, destek veren, fikir ve eylem birliği içerisinde olan, sempati duyan, kravatlı veya mekaplı kim varsa karşılarında bizi bulmuş ve bulmaya devam edecektir. Çünkü bize göre gerçek olan, terör ve buna iltisak nerde ve hangi kimlikle olursa olsun asla meşrulaştırılamaz, kabul edilemez. Sayın Genel Başkanımızın önderliğinde, tüm teşkilatlarımız ve ülkücü harekete gönül vermiş dava arkadaşlarımızla ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına ve insanımıza kast eden taşeron terör mihraklarının yılmadan yorulmadan son nefere son nefese kadar karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Milliyetçi Ülkücü Hareket Türklüğün sigortasıdır, teminatıdır. Bu yoldan da asla dönüşü olmayacaktır! Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah’ tan rahmet diliyoruz. Rabbim şehadetlerini kabul ve makbul eylesin” diye konuştu.
Davada sanıkların tutukluluk hallerine karar verildi.