MHP’de İncetoprak Dönemi

KAYSERİ,(BGC)-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanlığında yaşanan görevden alma depreminin ardından, yeni başkanın Adnan İncetoprak olduğu paylaşıldı.

22 Ağustos Pazartesi gece saatlerinde MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok’un Genel Merkez tarafından görevden alınmış, teşkilat ise feshedilmişti. Geçtiğimiz saatlerde ise yeni il başkanının 2018’den beri Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği başkanlığını yapan Adnan İncetoprak olduğu, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Ersoy, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “MHP Kayseri İl Başkanlığına Sayın Genel Başkanımızın takdir ve tensipleriyle Sayın Adnan İncetoprak atanmıştır. Hayırlı olsun. Önceki dönem İl Başkanlığı görevini yürüten Sayın Serkan Tok’a bu zamana kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ersoy, paylaşımında MHP Genel Merkezi’nden gelen görevlendirme yazısını da paylaştı. Genel Başkan Yardımcısi Semih Yalçın imzasıyla gönderilen yazıda, il teşkilatını kurmak üzere Adnan İncetoprak’ın görevlendirildiği belirtildi.

Önceki başkan Serkan Tok’un görevden alınmasıyla ilgili gerekçeler arasında geçen haftalarda İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ile MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir arasındaki polemiğe katılması da gösteriliyor.