Siyaset

MHP’Lİ ÖZDEMİR: “Kılıçdaroğlu’nun Dokunulmazlığının Kaldırılması Gerekir”

KAYSERİ,(BGC)- MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kamu görevlilerine yönelik yaptığı açıklamaları nedeniyle eleştirerek, “Hukuk devleti olmanın gereği yerine getirilerek, Kılıçdaroğlu’nun mecliste komisyonda bekleyen tüm dosyalarının görüşülmesi ve dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle Twitter hesabından paylaşımda bulundu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Özdemir, “Toplumsal huzur ve barışı ortadan kaldırmaya yeltenen beyhude çabalar yürütüyor. Venezuelalı Guaido benzerliğinin en açık örneklerini yansıtan CHP genel başkanının bu şahısla bir başka benzer özelliği de aynı tezgahtan çıkmışçasına kendi ülkesinde bulamadığı güce okyanus ötesinden erişebilmek! FETÖ’cüleri övmek, FETÖ’yü meşru göstermek, PKK/PYD terör örgütüne destek çıkmak, PYD’li teröristi ağırlamak ve kollamak gibi her türden antidemokratik söylem ve fiilde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal huzur ve barışı ortadan kaldırmaya yeltenen beyhude çabalar yürütüyor” diye konuştu.
“ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNİ BOZMAYA KİMSE CÜRET EDEMEZ”
Sözlerini sürdüren Özdemir şöyle konuştu: “Kılıçdaroğlu şimdi de kamu görevlilerine tehditlere koyulmuş. Venezuelalı Guaido benzerliğinin en açık örneklerini yansıtan CHP genel başkanının bu şahısla bir başka benzer özelliği de aynı tezgahtan çıkmışçasına kendi ülkesinde bulamadığı güce okyanus ötesinden erişebilmek. Hukuk devleti olmanın gereği yerine getirilerek, Kılıçdaroğlu’nun mecliste komisyonda bekleyen tüm dosyalarının görüşülmesi ve dokunulmazlığının kaldırılması gerekir. Ülkemizin ve milletimizin dirlik, birlik ve huzurunu bozmaya kimse cüret edemez.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu