Güncel

Millet Bahçesinde çalışmalar devam ediyor

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, yeşil doku ve peyzaj açısından özel önem verdikleri millet bahçesinin şehrin stresini üzerinden atarak, sağlıklı ve nitelikli vakit geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez adresi olacağını söyledi.
Kayseri’de ihalesi geçtiğimiz günlerde tamamlanan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde çalışmalar başladı. 1 milyon 260 bin metrekare büyüklüğündeki alana yapılacak olan Millet Bahçesinin 1 milyon metrekaresi yeşil alan, peyzaj ve sosyal donatılarla olacak.
YEŞİL ANLAMINDA SÖZDE DEĞİL ÖZDE ÇALIŞMA: MİLLET BAHÇESİ
Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı şehir parklarından birisi olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ekolojik unsurlar ile yeşil koridorların ve insana ait tüm sosyal donatıların en ince detayına kadar düşünülüp, projelendirildiğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) ‘ideal kent’ tanımlamasında kişi başına düşen yeşil alan miktarının yaklaşık 10 metrekare olarak kabul edildiğini ve Kayseri’nin halen 10 metrekare olan kişi başına düşen yeşil alan miktarının “Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi”nin tamamlanması ile birlikte ideal kent standartlarının üzerine çıkaracağına işaret ederek, “Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Kayseri’nin yeni akciğerleri olacak” ifadesini kullandı.
1 milyon metrekare alanın tamamı yeşil olacak millet bahçesinde biyolojik gölet, yaya ve bisiklet yolları, etkinlik alanları, mesire alanı, çocuk oyun alanları, spor alanları, Mimarsinan Kültür Merkezi, meydanlar, müze, WC, Mescit, drone-maket uçak pisti, özel çiçek bahçeleri, evcil hayvan eğitim alanı, yeşil labirent parkı, koşu-bisiklet parkurları, panayır alanı, atv parkuru, paintball alanı, kaykay pisti, veledrom, büfe-satış birimleri ve dünya mutfakları yer alacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu