Asayiş

Motorlu kapkaçcılar her yerde aranıyor

KAYSERİ’DE Mithatpaşa mahallesi Ziraat caddesinde meydana gelen olayda eşi Hasibe ile sebze sebze alışverişi yaptığı sırada motorlu iki kapçı otomobil içindeki çantayı aldı. Kapkaççıların peşinde koşan Murat, kapkaççılarla boğuştu. Bıçaklı çiftin üzerine yürüyen iki kişi kayıplara karıştı. Polis olayı gerçekleştiren iki kapkaçcıyı her yerde arıyor
Olay 14.30’da Kocasinan ilçesi Mithatpaşa mahallesi Ziraat caddesi üzerinde meydana geldi. 13 yıllık evli Murat ve Hasibe Y. çifti aile büyükleri ziyaretinin ardından ev alışveriş için bahçeden sebze satanların yanına gitti. Bu sırada otomobilleri kapısının açık olduğunu fark eden iki motorlu kapkaççı araç içindeki 10 bin lira değerinde ziynetin bulunduğu kol çantasını aldı. Durumu fark eden Murat Y. kapkaççıların kullandığı motosikletin üzerine atladı. Yaşanan boğuşmada iki kapkaç bıçak çıkararak çiftin üzerine doğru yürüdü. Daha sonra iki kapkaççı ara sokaklara girerek kayıplara karıştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine gelen polis, olay yerinde inceleme yaptıktan sonra kapkaç mağduru çifti ifade için Yenişehir Polis Merkezine götürdü.
Yaşadığı olayın şokunu Demirören Haber Ajansı ekiplerine anlatan Murat Y. ” Sebze alışverişi yapmak için yol kenarındaki bahçede durduk. Biz araçtan indikten sonra motorlu iki kişi aracın yanına yanaştı. Arabanın kapısını açtıkları sırada, bahçedeki görevli kapıyı açtılar diye beni uyardı. Ben, arabaya koştuğumda çantayı alıp götürüyorlar. Motora bindikleri sıra üzerilerine atladım. Hepimiz yere düştük. Çantayı alan kişi ara sokağa kaçtı. Diğer kapkaççı da bıçak çıkararak üzerime yürüdü. Bir süre sonra oda kaçtı. İlk defa başımıza böyle bir olay geliyor. Normalde burada kimse kapısını bile kilitlemez ama böyle bir olay yaşandı. Polisimize güveniyorum. Çanta içinde eşimin ziynet eşyaları vardı” dedi.
2 çocuk annesi Hasibe Y. ise ” İlk defa başıma böyle bir olay geldi. Kayseri’de de kapkaç olayı hiç olmazdı. Sebze aldığımız sırada iki kişi arabamıza yaklaşıyor ve içindeki çantamı alıyorlar. Eşim üzerlerine atladı ama kapkaççılar bıçak çekti. Ben ‘İmdat’ diye bağırdım ama çevrede çok kimse yoktu. Beste sokağa doğru kaçtılar. Çok korktum. Bıçak çektiler bana veya eşime birşey olsaydı biz ne yapardık. Polise ifade verdik. Eşkallerini söyledik. İnşallah yakalanırlar ve cezalarını bulurlar” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu