Eğitim

Müdür Ekinci: Hazırlanan takvim dışında faaliyetlere izin verilmeyecek

KAYSERİ İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Bakanlığımızın hazırladığı takvime göre 17 Ağustos itibariyle özel okullarımızda telafi eğitimi, 31 Ağustos itibariyle tüm okullarımızda eğitim ve öğretimin başlaması öngörülmektedir. Bu takvimlerin dışında faaliyetlere izin verilmeyecektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir okullardan uzak kaldıklarını anımsattı. Ekinci, “Normalleşme çalışmaları kapsamında okullarımızı öğrencilerimizle buluşturma çalışma ve planlamaları devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizim amacımız öncelikle okullarımızı açarak eğitim-öğretim faaliyetlerine biran önce başlayabilmektir. Bakanlığımızın hazırladığı takvime göre 17 Ağustos itibariyle özel okullarımızda telafi eğitimi, 31 Ağustos itibariyle tüm okullarımızda eğitim ve öğretimin başlaması öngörülmektedir. Bu takvimlerin dışında faaliyetlere izin verilmeyecektir. Bu kapsamda ilimizde de çalışmalar bakanlığımızın talimatları doğrultusunda sayın valimizin koordinesinde sürdürülmektedir” dedi.

‘ELLERİNDEN GELENİ YAPACAKLAR’

Okullarda koronavirüse karşı gerekli tedbirlerin alınacağını belirten Ekinci, şunları kaydetti:

“Şuna emin olun ki okullarımızda yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz emanetiniz olan çocuklarımıza parklardan, AVM’lerden, arkadaş ortamlarından daha güvenli bir ortam sunacaklar ve sunmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Okullarımızda maske, temizlik ve mesafe kuralları azami titizlikle uygulanacak olup, diğer ortamlarda bu zorunlulukların uygulanmasında siz velilerimizin hem kendiniz için hem aileniz için bu hassasiyeti devam ettireceğinize inanıyoruz. Okullarımızda buluşmak dileğiyle, kurallara uyarak, sağlıklı bir eğitim ve sağlıklı bir gelecek diliyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu