Güncel

MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Akmermer: “Ekonomi modelini destekliyoruz”

KAYSERİ, (BGC)- Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, Türkiye’nin yeni ekonomi modelini desteklediklerini açıkladı. İhracatın rekor kırdığını anımsatan Akmermer, enflasyon probleminin de çözümü için ellerini taşın altına koyacaklarını kaydetti.

MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, basın toplantısı düzenledi. Yaşanan ekonomik sıkıntıları değerlendiren Akmermer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomik modelin problemleri çözeceğine inandığını açıkladı. Çevresinde orman bulunmamasına rağmen Kayseri’nin mobilya sektöründe dünyanın önde gelen kentlerinden biri haline geldiğini anımsatan Akmermer, “Kayseri mobilya sektöründe hem Türkiye hem dünya piyasasında adından söz ettiren bir yerde” dedi.

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Akmermer, buna rağmen ihracatın yüzde 32.9’luk bir artışla yıl sonunu 225.4 milyar dolarlık bir rekorla kapattığını söyledi. 2022 hedefinin 250 milyar dolar olduğunu anımsatan Akmermer, ancak bu rakamın aşılacağına inandığını kaydetti.

“ENFLASYON SORUNU HALA DEVAM EDİYOR”

Ülkenin enflasyon sorunu olduğuna işaret eden Akmermer, “Bu sorun hala devam ediyor. Pandemi koşullarının sona ermiş olmaması, tedarik zincirinde yaşanan sorunlar ve lojistik özelinde de hala maliyetlerin çok tutarda ve sıralı olması bizim önümüzü tıkayan eklemler. Türkiye bu enflasyon sorununu ortadan kaldırabilirse bu noktada çok güçlü irade ve mesajlar var. Biz Kayseri MÜSİAD olarak hem üyelerimizin özelinde Kayseri’nin e-ihracat yapabilmesi noktasında bu yeni dönemde elimizi taşın altına koyacağız” diye konuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu