Belediye Haberleri

Mustafa İlmek’ten Borç Açıklaması

 

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek , Kayseradar ve Kayserim.net’te dün akşam yayınlanan Gündem Kayseri Programında gazeteci Mustafa Bayram ve Yasin Dalkılıç’ın sorularını yanıtladı.

Göreve geldiği gün Led ekranlarda açıklama yaparak belediyenin borcunu açıklayan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek gündeme gelmişti. Borç açıklamasıyla ilgili İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, ‘ 31 Mart’ta seçimi kazandıktan yaklaşık 3-4 gün sonra mevcut borcu Led ekrandan açıkladık. Daha sonra Ekim ayında yeniden açıkladık. Tabi bir sansasyon oldu. Mustafa İlmek AKP’ye geçtikten sonra herhalde borcu unuttu, borçtan haberi yok. Biz 11 Mart itibariyle pandemi süreci yaşadık. İnsanların canıyla uğraştığı sürede bu konulara girmek istemedik.’ dedi.

Güncel Borç Ne Kadar ?

Gündem Kayseri Programında Mustafa İlmek İncesu Belediyesi’nin güncel borcunu açıkladı.
Borç konusunun çok gündeme geldiğini belirten İlmek, “Şuan İncesu Belediyesi’nin Borcu 5 milyon 356 bin 45,68 TL. İlk açıkladığım rakam 9 milyon 400 küsür bindi. Yaklaşık 4 milyonluk bir ödeme mevcut. Bu pandemi sürecinde tüm belediyeler gibi bizde ekonomik sıkıntılar yaşadık.” diyerek pandemi nedeniyle gecikmeler olduğunu belirtti.

Şeffaf Olmak Önemli

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek borç konuyla ilgili, ‘ Borç açıklamak bir zaruret değil. Bu benim vaat meselemdi. Belediye’nin borcunun bilinmesi benim için sorun değil. Başka birisi açıklamazsa bu onların sorunu bizi ilgilendirmez. Büyükşehir meclisinde Memduh Başkan her şeyi anlatacağını açık şeffaf bir şekilde söylüyor.’ diyerek İncesu Belediyesi’nin borçlarını açıklamaya devam edeceğini ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu