Güncel

Nafaka Ödemek İstemedi, Kendini Yakmaya Çalıştı

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’de bir vatandaş, boşandığı eşine ödediği nafakadan şikayet ederek kendini yakmak için üzerine benzin döktü. Vatandaş, zorlu çabalar sonucunda ikna edildi.

Kayseri’de Hüseyin Tay isimli bir kişi, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nın yanına aracını park edip elinde benzin bidonu ile aracın üzerine çıktı. Tay, benzini üzerine ve aracın üstüne döktü.

Olay yerine vatandaşların ihbarı sonucu polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri Tay’ı ikna etmeye çalıştı. Tay, şehirde kendini yakacak en güzel yerin Atatürk Anıtı’nın yanı olduğunu ifade etti. Tay, eski karısına çalışmaması amacıyla kendisine nafaka ödettirildiğini belirtti.

Polis ekiplerinin yoğun çabaları sonucu zor bir şekilde ikna edilen Tay, araçtan indirildi. Anıtın yanındaki yolun üzerine çıkan Tay’a polis ekipleri müdahale etti. Tay, yol üzerinde baygınlık geçirerek ambulansa kaldırıldı. Hüseyin Tay, sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. İtfaiye ekipleri, Tay’ın benzinle kaplanan aracına her türlü ihtimale karşı soğutma işlemi uyguladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu