Okullar, Yüz Yüze Eğitim İçin Gün Sayıyor

KAYSERİ, (BGC)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz kabine toplantısı sonrası 6 Eylül’de okulların açılacağını açıkladı. Okullarda ve eğitim kurumlarında hazırlıklar başladı. Yüz yüze eğitime geçiş yapılması öğrencileride mutlu etti. Eğitim kurumu müdürü Fatih Kaldırım geçtiğimiz ve önümüzdeki eğitim- öğretim dönemi için bilgi verdi.

Yüz yüze eğitimin devam etmesi gerektiğini belirten Kurum müdürü Fatih Kaldırım “Online eğitim iki taraf içinde hem öğrenciler hem öğretmenler için zor bir süreç oldu. İyi bir altyapı olmamasından dolayı %90 verimsiz olduğunu düşünüyorum. Yüz yüze eğitimin yerini hiçbir eğitim tutmaz. Bu dönemde de Türkiye inşallah okullarımızı kapatmaz. Milli eğitim bakanlığının bize gönderdiği pandemi kurallarına biz uyuyoruz. Yüz yüze eğitim devam etmeli” diye konuştu.

“Kısıtlama Yerine İnsanların Bilinçlendirilmesi Lazım”

2 yıla yakın bir eğitim açığımız var diyen kurum müdürü Fatih Kaldırım “Dünya üzerine bakıldığı zaman en çok kapalı kalan okullardan biriside Türkiye’de. Eğitim her zaman yüz yüze olmalıdır. Öğrenciler ve veliler de eğitimim yüz yüze olmasından yanadır. Okulların kapanmaması vaka sayısına bağlıdır. Hayatımızda maske mesafe ve hijyen konusuna uyarsak tabikide vaka oranları azalacak. 2 yıla yakındır bir eğitim açığımız var fakat bu süreçte müfredatı değiştirirsek bu bizim kaybımız olur. Nitelikli öğrencinin ortaya çıkması için müfredatın değiştirilmemesi lazım. Bugün bilim kurulu toplantısı var. Bu süreçte kısıtlama yerine insanların bilinçlendirilmesi lazım. Bizim insanlarımızın çoğu bilinçsiz. Bu yanlış, biz sadece kendimizden sorumlu değiliz. Vatandaş bilinçlenirse pandemi olmadan hayatımıza devam edebiliriz. Eğer online sisteme geçersek kayıp nesil diye tabir edilen nesil devam edecek. Bence okullar yüz yüze devam etmeli” ifadelerini kullandı.