Özel Haber

Önceliğimiz Kayseri

Erciyes Anadolu Holding Basın Toplantısın’da Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin açılış konuşması yaparak kullandıkları malların öncelikli olarak Kayseri’den temin ettiklerini söyledi.

Erciyes Anadolu Holding Basın Toplantısın’da açılış konuşmasını yapan Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, İthal edilen bir mal varsa o malı yerli kaynaklardan temin etmeye çalıştıklarını belirterek,’ Biz eğer bir mal ithal ediliyorsa onu muhakkak yerli bir kaynaktan bulmaya gayret ederiz. Eğer bir mal yerli olarak üretilebiliyorsa önceliği Kayseri’ye veririz. Kayseri’de üretilemiyorsa yakın çevrede bulmaya gayret ederiz. Yakın çevrede de bulamıyorsak nereden bulursak oradan alırız.’ dedi.

Biz Şampiyonlar Ligindeyiz

Erciyes Anadolu Holding’in şampiyonlar liginde olduğunu belirten Alpaslan Baki Ertekin ,’Biz sadece Kayseri’de ki yada Türkiye’de ki firmalarla değil dünyada bizimle aynı işi yapan firmalarla rekabet ediyoruz. Bu yüzden bizim rekabetimizi sürdürebilmemizin koşulu mal tedarikinde kullandığımız ürünlerin en az dünyada ki rakiplerimiz kadar kaliteli olması. Yani biz aslında Kayseri ekonomisine arkadaş bize daha çok üretin, bize daha çok mal satın derken onların standartlarını da sadece bize satabilecekleri değil, bize mal satmak dünyaya mal satmakla eş değerdi. Çünkü biz dünyada ki rakiplerle rekabet ediyoruz. Kayseri tedarikçilerinin de dünya piyasalarına açılabileceği standartları kendilerine getiriyoruz. Bu standartlara uyabilenlerle de olabildiğince beraber yol yürümeye devam ediyoruz. Onlara destek olmaya devam ediyoruz.’ dedi.

Kayseri İçin Toplantılar Yaptık

Bizler buraya emanetçi olarak yollandık. Bizi buraya yollayan mahkemeler basiretli tacir gibi davramamızı istediler. Biz bir malı Kayseri’den hem kalite hem de aynı fiyatlarla almak durumundayız. Yani aynı kalite ve fiyatta mal üretildiği zaman bu malları her zaman Kayseri’den aldık. Bununla ilgili olarak da kendimizi hep sorumlu hissettik. Yine biz Kayseri Sanayi Odası Başkanımız ve Kayseri Ticaret Odası Başkanımıza rica ettik. Dedik ki biz Kayseri dışından bazı alımlar yapmak zorunda kalıyoruz, lütfen meclis üyelerinizi toplayın. Biz gelelim sanayi odasında bir sunum yapalım. O sununda diyelim ki arkadaşlar bakın biz şu malları Kayseri dışından alıyoruz. Bu mallar Kayseri’de üretilebilir, lütfen bu malları Kayseri’de üreteceğiz deyin biz alım garantisiyle bu malları Kayseri’den tedarik edelim.’ diyerek bu konuyla ilgili toplantılar yaptığını ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu