Önder Narin: “Ekonomi Değil Dolar Euro Uçuyor”

KAYSERİ,(BGC)-Merkez bankasında gidilen faiz indiriminin ardından dövizde artışlar yaşanmaya başladı. Kayseri Yeniden Refah İl Başkanı Önder Narin, Türkiye’deki ekonominin sıkıntılı olduğunu belirterek ekonomi yerine Dolar ve Euro’nun uçtuğunu ifade etti.

Merkez Bankası Politikası Kurulu’nun (PPK) Politika faizini indirmesiyle birlikte dövizde tırmanışlar yaşanmaya başladı. Dolar ve Euro’nun zirveyi gördüğünü ve bu durumun iyi olmadığını belirten Kayseri Yeniden Refah İl Başkanı Önder Narin, “Birilerinin bu gidişata dur demesi lazım. Bu biz oluruz ya da başkası olur ama birisi bu gidişata dur desin. Vatandaşımız çok zor durumda. İnsanlar yarınını düşünemez durumda. Euro-dolar aldı başını gidiyor. Esnaf olarak düşündüğümüz zaman bugün aldığınız bir ürünün ham maddesini yarın yerine koyamıyor. Dışa bağımlılık çok fazla olduğu için bu artışın önüne geçemiyoruz. Bu gidişin bir sonu gelmesi lazım. Bununda çözümü erken seçim olur. Sandığı milletimizin önüne getirirsek milletimiz en azından umut aşılanmış olur. Gençlerimiz üniversitede okuyorlar ama maalesef sorduğumuz zaman ne olacaksınız diye,’ bilmiyoruz, umudumuz yok’ diyorlar. Maalesef gençlerimiz eksen kayması yaşıyorlar. Çocuklara geleceğe hakkında umut olmamız lazım. İnsanlar dışarıya gideceğim, orada bir şey olacağım umudunu kafasından çıkartıp kendi vatanında kendi milletinde faydalı bir birey olacağım tarzında vatana millete hizmet etmesi lazım” diye konuştu.

“DOLAR VE EURO UÇUYOR!”

Türkiye ekonomisinin sıkıntılı bir dönemde olduğuna değinen Önder Narin, “Dolar- Euro uçuyor ama baktığımız zaman ekonomimiz uçuyor deniliyor. Maalesef bu gidişat iyi bir gidişat değil. Fakat iktidar partisi bunun farkında değil. Yeniden refah partisi olarak elimizi kaldırıldı. Vatandaşımızı kurtarmak için hazırda bekliyoruz. Reçetelerimiz, ekonomik programlarımız, işçiye, memura, asgari ücretliye vereceğimiz zamlar hazır. Biz herkesi anlıyoruz. Çocuğuna ekmek alamayan anne babaları, okuyamayan gençleri, anne babasından harçlık isteyemeyen çocukları anlıyoruz. Biz gençlerimizi anlıyoruz onlara ‘z kuşağı’ diye bir ayrım yapmıyoruz, Türkiye’nin gençleri bizim gençlerimiz. Bu ekonomi düzelmez diyorlar, ama biz nasıl düzeleceğini biliyoruz. Yeniden Refah Partisi göreve geldiği ilk 6 ay içerisinde Türkiye’nin gidişatını nasıl tersine çevirip nasıl inşaları refaha kavuşturacağını ismimizin Önder Narin olduğu gibi biliyoruz. Bu yüzden vatandaşımız umutlu olsun. Bizler Kayseri’ye hizmet etmek için yola çıktık, güçlü kadrolarla geliyoruz” diyerek telefonun gece gündüz açık olduğunu ve ihtiyacı olanlara yardım ettiğini ifade etti.