EkonomiKayseri OSB

OSB’de Muhalifler Yükleniyor.. “Korkuyorsunuz”

OSB’de pandemi sebep gösterilerek iptal edilen Mali Genel Kurul sonrasında, “OSB’ne Sahip Çık” platformu adına açıklama yapan muhalifler, geçtiğimiz cuma gerçekleştirdikleri basın toplantısı için 16.11.2020 tarihi saat 16:00’da basına davet geçildiğini, OSB yönetiminin ise, basın toplantısını dahi beklemeden 17. 11.2020 günü mesai saatleri dahilinde başvuruda bulunarak “korktuklarını” belirten bir basın bülteni  yayınladı.

Bekir Okay Kiracıoğlu imzası ile servis edilen bültende,  ertelenme talebinin gerekçesinin pandemi önlemleri olmadığı, genel kurul iradesinin nasıl tecelli edeceğinin bilinmesi olduğunu belirterek; “Kayseri OSB yönetiminin bu girişimi, mücadele ve söylemlerimizdeki haklılığımızın kendilerince de kabul edildiğinin ispatı ve malumun ilanı niteliğindedir.  ” denildi

17. Seçimli Genel Kurul’da usülsüz yapı kullanma izin belgeleri ile şaibe karıştığını belirtilen açıklamada, “Görüldüğü üzere, OSB Yönetimi dilinden düşürmedikleri sandığı Genel Kuruldan, yani sanayicilerimizin iradesinden kaçırmayı adeta alışkanlık haline getirmişlerdir. Çünkü ne yaptıklarını ve karşılığının ne olacağını çok iyi bilmekte ve korkmaktadırlar.” denildi.

HARCAMALAR VE ÖDEMELER DURDURULSUN!

OSB’ne Sahip Çık platformu, yaptığı açıklamanın sonunda, bu süreçte kötüye giden OSB mali durumu nedeni ile, halen yapılmakta olan ve planlanan tüm harcama ve ödemelerin, genel kurul yapılıncaya kadar durdurulması veya bakanlıkça bir denetçi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na müracaat edeceklerini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu