Siyaset

Özhaseki’den Termal ve Havalimanı Müjdesi (VİDEO HABER)

Bu gün Kayseri’de bulunan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, İncesu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan İncesu Marina’nın açılış töreninde konuştu. Özhaseki Erciyes’te başlayacak olan termal su kaynağı aramaları, havalimanı dış hatlar terminali ve Yüksek hızlı tren ile ilgili de son gelişmeleri paylaştı.

Açılışta konuşan Özhaseki, Enerji bakanı ile yaptığı görüşmelere değinerek, eylül – ekim ayı itibari ile enerji bakanlığı uhdesinde yer alan sondaj makinelerinin Kayseri’ye gelerek sıcak su aramasına başlayacaklarını belirtti.

15 yıllık geçmişi olduğu belirtilen Havalimanı genişletilme projesinden de bahseden Özhaseki “ Yıllarca bizi oyaladılar.  Bize olumlu cevap veriyoruz diyenler olumsuz cevap verdiler. Son noktaya geldik. En son ihalesi yapıldı, yakında başlayacak. Şu an ki bina dış hatlar olarak değerlendirilecek, yanında yeni aldığımız yer ise büyükçe bir iç hatlar terminali yapılacak” dedi.

Hızlı treninde takipçisi olduklarını belirten Özhaseki, bu konuda bakanlığın kredi sorununu çözdükten sonra Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesine de başlayacağını belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu