Belediye Haberleri

Palancıoğlu Haksız Atama İddialarına Cevap Verdi

KAYSERİ,(BGC)-Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu Hukuk İşleri Müdürlüğüne Hukukçu olmayan Oğuzhan Herdem’i atadı iddialarına cevap verdi. Palancıoğlu, yapılan asılsız iddiaları kınadı.

Melikgazi Belediyesi Hukuk işleri Müdürlüğüne atanan Oğuzhan Herdem hakkında yapılan usulsüz atama iddialara cevap verdi. Palancıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ” Bazı gazetecilerin Hukuk İşleri Müdürümüz Oğuzhan Herdem ile ilgili yanlış ve yalan iddialarını açıklamak gereği hasıl olmuştur.

Belediyemizde Hukuk İşleri Müdürü olarak çalışan Oğuzhan Herdem, 2010 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Aynı zamanda 2019 yılında yine ODTÜ’de İşletme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Kendisi ayrıca önümüzdeki günlerde Erciyes üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalında yaptığı Yüksek Lisans’dan mezun olcaktır. İlave olarak kendisi 2015 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

Oğuzhan Herdem, İş hayatına 2012 yılında önce uzman yardımcısı olarak Gelir İdaresi Başkanlığında başlamış, ardından 2013 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığının müfettiş kadrosu olan Hazine Kontrolörlüğü sınavını kazanarak Hazine Kontrolörü olarak görev yapmaya başlamıştır. 7 yıl boyunca Ankara’da AB, Dünya Bankası, Alman Kalkınma Bankası gibi uluslararası kurumların finansmanını sağladığı projelerde bağımsız denetçi olarak, ayrıca Hazine pay sahipliğini gerektiren incelemelerde müfettiş olarak görev yapmıştır.

2020 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığındaki görevinden belediyemize memur kadrosu ile naklen geçmiş yapmış olan Oğuzhan Herdem, Önceki dönem Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem’in oğlu olmadığı gibi, özel bir yakınlık derecesi de olmayan uzaktan akrabasıdır.

İleri derece İngilizce bilen, mesleki olarak son derece donanımlı ve başarılı olan bu arkadaşımızı bahane ederek şahsıma ve belediyemize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum.”

 

 

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu