Ekonomi

Pandemi Esnafa Dükkan Kapattırdı

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’de pandemide yaşanan ekonomik olumsuzluklar ve uzun süreli yasaklar nedeniyle kentteki birçok esnaf dükkanlarını kapatmaya başladı. Dükkan sahipleri işletmelerine ‘Satılık’ ve ‘Kiralık’ afişi asarken, 2 yıla yaklaşan pandemi döneminde Kayseri’de 40 bin esnafın bağlı olduğu Esnaf ve Sanatkarlarda Odaları Birliği tek bir açıklama dahi yapmadı.

Kayseri’de pandemi nedeniyle uzun süre kapalı işletmeler yeni yeni dükkanlarını açmaya başlarken, ekonomik olarak buhran geçiren işletmeler ise bir bir iş yerlerini kapatmaya başladı. Kısıtlamadan en çok etkilenen işletmelerin başında olan birçok kıraathane kapısına kilit vurdu. Kayseri’de her geçen gün bir esnaf pandemi şartları nedeniyle yaşadığı ekonomik sorun nedeniyle işletmesini kapattı. Kentte birçok noktada bulunan dükkanlarda ‘Kiralık’ ve ‘Satılık’ afişi yazıyor. Yaşanan bu sorun hakkında ise Ahmet Övüç’ün başkanlığını yaptığı Esnaf Odaları Birliğinden ise tek bir satır açıklama yapılmadı.

Kentteki birçok esnaf bağlı bulunmak zorunda oldukları esnaf odalarının kendilerine sahip çıkmadıklarını, yaşadıkları ekonomik sorunu anlatmadıklarını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu