Güncel

Pandemi gölgesinde 1 Mayıs kutlaması

 

KAYSERİ, (BGC) – Hak İş Konfederasyonu İl Temsilcisi Serhat Çelik, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle açıklama yaptığı açıklamada çalışanların sorunlarını açıkladı. Çelik ” Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, sendikal örgütlülüğün teşvik edilmesini istiyoruz” dedi.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Hak İŞ’e bağlı sendika üyeleri Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sembolik olarak az kişinin katıldığı etkinlikte konuşan HAK İŞ Konfederasyonu İl Temsilcisi Serhat Çelik çalışan işçilerin sıkıntılarını açıkladı. Sendika İl Temsilcisi Çelik Hak İş olarak ” Ücretlerdeki Verdi dilimlerinin yüzde 15 ‘te sabitlenmesini, mevsimlik ve geçici işçilerin sorunlarının tam çözümünü, kovid 19 salgınının tüm işçiler için meslek hastalığı sayılmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
Emekçilerin iş ve gelir güvencisinin daha fazla artırılmasını gerektiğini vurgulayan Başkan Çelik, “İş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin artırılmasını, çalışanlarına yönelik her türlü şiddet ve mobinggin önlenmesini istiyorum” dedi. Konuşmaların ardından sendika çalışanları görevli Emniyet ve basın mensuplarına gül dağıtıldı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu