Ekonomi

Paralar Artık Sanal Cüzdanda

KAYSERİ,(BGC)-Türkiye’de geniş bir ekip tarafından geliştirilen CASSA kripto para cüzdanı, piyasada eski köye yeni adet getirmeyi hedefliyor. Geliştirici firmanın yetkilisi Mesut Albay, Türk ürünü bu cüzdan sayesinde insanların kripto para varlığını üçüncü partiye gerek kalmadan ellerinin altında saklayabileceğinin altını çizdi.

Türkiye’de alanında uzman onlarca kişinin bir araya gelerek geliştirdiği bu cüzdan, insanlara kripto para varlığının kendi yedeklerinde bulunmasını sağlayarak, aracı gerekmeksizin kripto para alışverişi yapabilmelerinin önünü açmayı hedefliyor. Albay, geliştirilen cüzdan için hedeflerinin yükseklerde olduğunu belirtiyor.

Kripto para birimleri ile alakalı girizgâh yapan Albay, “Bitcoin ve onun altındaki kripto para birimleri altcoin’lerin birkaç yıl içerisinde çok daha iyi konumlarda olacağını gözlemliyoruz. 21. yüzyıl dünyasının yeni bir para birimi olarak insanlığın yarısı kripto para birimlerini tanımış durumdadır. Bu para birimleri artık günlük yaşamımıza dahil olmuştur ve evrimleşmeye devam etmektedir” diye konuştu.

Albay, insanların kripto paraları üçüncü bir taraf aracılığıyla saklamasının bir yanılgı olduğunu belirterek, “Bir kripto para borsası yaklaşık dört yıl içerisinde hack’lenebiliyor ve pek çok yatırımcı mağdur olabiliyor. Bu senaryo, en güvenli addedilen borsalarda da yaşanabiliyor. 10 yıllık gözlemimiz neticesinde kripto para yatırımı yapanlar arasında en kafası rahat bir şekilde kârlı çıkanların HODL (hold on for dear life/canı pahasına tutmak) yöntemini kullandığını görüyoruz. Biz de insanlara paralarını borsalarda değil; kendi ellerinde, yani kripto para cüzdanlarında tutmaları gerektiğini söylüyoruz” diyerek, insanların kripto para varlıklarını kendi ellerinde de tutabileceklerinin altını çizdi.

Geliştirilen cüzdanı takdim eden Albay, “CASSA, elektrostatik poşet içerisinde bulunan hibrit USB cüzdan, iki adet barkod ve yedekleme CD’sinden oluşmaktadır. Bunlar aracılığıyla dilediğiniz şekilde kripto para alışverişi yaparak varlığınızı elinizin altındaki cüzdanlarınızda yıllarca saklayabileceksiniz. Bu cüzdanları her zaman yanınızda bulundurmanıza gerek yok, mobil uygulamanızdan anlık olarak son durumu takip edebilirsiniz. Cüzdanı oluşturduğunuz şifre ile kullanabilirsiniz. Bilgisayara göre değişen sürelerde yapılan cüzdan şifrelemesini dünyada henüz kırabilecek bir teknoloji yoktur” şeklinde konuşarak, cüzdanın özelliklerini tanıttı.

Türk firmasının geliştirdiği kripto para cüzdanı için çizilen rotayı anlatan Albay, “CASSA, yola çıkarken dijital çağı ve geleneksel yatırımı birleştirmeyi amaç edinerek 10 yıl içerisinde dünyadaki kripto para yatırımlarının %30’luk kısmını Türkiye’de toplamayı hedeflemektedir. Çin’in ücra köşesindeki klonlanmış cüzdan yerine, Türk teknolojisi bir cüzdanın kullanılabileceğini düşünüyoruz” diye konuşarak, sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu