Belediye HaberleriÖzel Haber

Rasim Arı’dan Açıklama

Espri mahiyetinde ki sözler yanlış anlaşıldı

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın, gündemi sarsan açıklamaları, bir kaç saat içerisinde binlerce insanın tepkisine sebep oldu. Açıklamanın gündeme gelmesinden sonra, Rasim Arı, haber merkezimize bir açıklama göndererek, espri mahiyetinde ki açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirtti.

Belediye Başkanı Rasim Arı yaptığı açıklamada, Nevşehir Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyetlerini değerlendirmek ve 2021 yılı projelerini açıklamak üzere bugün bir basın toplantısı düzenlediğini söyledi.
Toplantıda bir gazeteci tarafından geçtiğimiz günlerde Kayseri Valiliği tarafından Nevşehir’de düzenlenen Erciyes ve Kapadokya Turizmi İşbirliği Toplantısı’na kendisinin davet edilmemesi hakkında sorular bir soruya samimiyetle cevap verdiğini kaydeden Arı: “Sorulan soru üzerine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Menduh Büyükkılıç ile aramızda geçen bir diyaloğu gazeteci arkadaşlarımızla paylaştım. Burada ‘Bir ara Kayseri Kapadokya’nın merkezi şeklinde söylemler oldu ve bu sırada İstanbul’daydım. Dost meclisinde dedim ki; ‘Menduh ağabey bak canımı sıkma. Eğer bir defa daha Kayseri Kapadokya’nın merkezi dersen Erciyes’i elinden alırım dedim. Bu sözlerim maalesef bazı basın yayın organlarındaki çarpıtılan ifadelerden dolayı yanlış anlaşıldı. Bunlar bir dost ortamında espri mahiyetinde iki komşu ve kardeş belediye başkanı arasında geçen bir diyalog. Bu sözler üzerinden Anadolu’nun iki güzide komşu kentini karşı karşıya getirmek ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermek son derece üzücü.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu