Korona Virüs

Resmen Cinayet.. Koronavirüsten Ölen Seyit Ahmet Okur, 15 Gün Önce Paylaşmış

Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski idarecilerinden Dr. Seyit Ahmet Okur, Koronavirüs sebebi ile önceki gün hayatını kaybetti. Okur’un, ölümünden yaklaşık 15 gün önce paylaştığı mesaj ise, Koronavirüsü önemsemeyenler için adeta örnek teşkil ediyor.

Okur, 15 gün önce paylaştığı mesajda çalıştığı iş yerinde PCR testi yaptırdığını gizleyerek işe gelen iki işçi nedeni ile Covid+ olduğunu belirterek, bu durumun iş kazası olup olmadığını sorduğu mesaj ortaya çıktı. Okur, bu mesajdan 15 gün sonra ise yakalandığı Koronavirüs sebebi ile hayatını kaybetti.

TAKSİRLE ÖLÜME SEBEBİYET

Belirtileri ile PCR testi yaptıran, pozitif belirtileri var iken bu sonuçları gizleyen yahut önemsemeyenler, bu ve buna benzer bir çok örnek ile, bulaş yaptıkları kişilerin ölümüne sebep olabiliyor. Hastalığın normal akışı içerisinde farkında olmadan hastalığı bulaşması dışında oluşan bu süreç, “taksirle ölüme sebebiyet” verme kapsamına girebiliyor.  Dava ve hukuk sonucu ne der bilinmez ama, yaşanan sürecin bilerek ve isteyerek cinayet işlemekten farkı yok!

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu