Belediye Haberleri

Sabah Kapalı, Akşam Açık! Büyükşehir’den Tepki Çeken Uygulama

İstasyon Caddesi üzerinde yer alan yaya geçidinde bugün gerçekleşen olay, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel tarafından yapılan açıklama ile gün yüzüne çıktı.
Sabah saatlerinde kapatılan yaya geçidi, öğleden sonra, esnaftan gelen tepkiler sonucunda yeniden eski haline getirildi. Olayı sosyal medya hesaplarından duyuran İyi Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel; “Yer istasyon caddesi, yaya geçidini sabah kapatıyorsunuz, öğleden sonra esnaf ve yayaların şikayetinden sonra tekrar açıyorsunuz!!! Şu planlamayı yaparken esnafa veya bölge halkına hiç mi sormazsınız ? Deneme yanılma yöntemi ile mi uygulama yapacaksınız ?” dedi.

Olaya ilişkin görüntüleri de paylaşan Yücel, haber merkezimize yaptığı açıklamada; “Sabah saatlerinde belediye bir kararı uygulamaya geçiyor ve İstasyon Caddesinde ki yaya geçidini kaldırıyor. Öğleden sonra ise gelen tepkilere dayanamayıp yeniden açıyor. Planlama yapmadan, alternatif çözüm üretmeden nasıl bir uygulamadır bu anlayamadık. O alanı kapattığınızda, insanlar ya meydana, yada İstasyon Caddesi ışıklarına kadar yürümek zorunda kalacak. Böyle bir karar alacaksanız, öncesinde o insanlara bir üst geçit yapmalısınız. Masa başında yaptığınız planlama, gerçeğe uymayınca sil baştan yeniden iş yapıyorsunuz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu