Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Toplu Taşıma Hizmeti Uzatıldı

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, katıldığı “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikler sırasında koronavirüs salgınıyla mücadele ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Büyükkılıç, yaptığı açıklamada mart sonunda bitecek olan sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz toplu taşıma hizmetinin haziran sonuna uzatıldığını duyurdu. Böylelikle sağlık çalışanları 3 ay daha toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade edebilecek.

TOPLU TAŞIMADA HES KODU UYGULAMASINDA SON DURUM

Büyükkılıç, toplu taşımada yürütülen HES kodu uygulamasına da değindi: “Toplu taşımada HES uygulamasını dört aydır uygulayan sayılı şehirlerden biriyiz. 400 binin üzerinde kart HES uygulaması ile çakışması söz konusu. Araca biner binmez pasonuz zaten alarm veriyor. Biz de emniyet ve sağlık müdürlüklerimize iletiyoruz. 200’ün üzerinde vakayı bu şekilde yakaladık”

Büyükkılıç, emekli vatandaşları pik olmayan saatlerde toplu taşıma kullanmaları konusunda uyardı. Durakta bekleyenler konusunda “belirli sayıyı aşmamak kaydıyla almamak lüksümüz olamaz” diye konuştu.

Büyükkılıç, toplu taşıma araçlarının seferlerinin hâlihazırda artırıldığını da sözlerine ekledi.