Kayseri OSBÖzel Haber

Sanayiciler Bir Araya Geldi.. OSB’ne Sahip Çık Dedi (1. BÖLÜM)

OSB'ne Sahip Çık Platformu Basın Toplantısı İle OSB Yönetimini Topa Tuttu

Kayseri OSB’de bulunan 127 Sanayicinin bir araya gelmesi ile oluşan “OSB’ne Sahip Çık” Platformu, bir  basın toplantısı düzenleyerek, yaklaşan mali genel kurul öncesinde mevcut OSB yönetimi ve iddiaları masaya yatırdı.

Bekir Okay Kiracıoğlu başkanlığında bir araya gelen “OSB’ne Sahip Çık Platformu”, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi yönetiminin yaklaşan mali genel kurulu öncesinde, daha önce defalarca kamuoyu gündemine gelen OSB Denetim raporları ve raporlar dışında yaşananlar ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

BU RAPOR HAFİF KALDI

Kiracıoğlu yaptığı açıklamada, OSB yönetiminin bu raporu kamuoyuna çok önemli değil diyerek küçültmeye çalışsa da, müfettişlerin kasıtlı olarak yazdığı söylense de, raporun daha ağır olduğu ve aksine bakanlık tarafında hafifletildiğini belirterek, raporun aynı zamanda sadece şikayete konular için inceleme yaptığını, genel bir teftişin de raporda yer almadığını belirtti.

OSB’DE MÜSRİFLİK VAR, YÖNETEMEMEZLİK VAR

Kiracıoğlu yaptığı açıklamada, “OSB’de hırsızlık var, yolsuzluk var demiyoruz. Bunu demek içine elimizde belge olması lazım ama biz bu belgelere ulaşamıyoruz. Bizim bunun için içeriye girmemiz lazım. Ama OSB’de müsriflik var, yönetememezlik var diyoruz. Raporların hiçbirinde muhasebesel işlem yok.” dedi

 

CEP TELEFONLARI

“GSM şirketleri, siz bana taahhüt verin, size telefon verelim yada faturalarınızı düşürelim diyor.  OSB ise burada cihaz almayı tercih ederek faturalarını yükseltti. Raporlarda 59 olarak geçse de, SCADA sistemi için kullanılan 1600 hat nedeni ile daha fazla cihaz olduğunu düşünüyoruz. Raporda yönetim kurulunca ödenmesi gerektiği söyleniyor. 1200 sanayicinin sahip olduğu hakkı birileri kullanıyor. Sayıştay denetçileri ise bunun zimmet olduğunu söylüyor. Bunun güncel değerlerinin, mevcut döneme göre değerlendirilerek OSB yönetimince ödenmesini istiyoruz.”

 

OSMANLI ODASI

“Yapılmış bir odayı sanayicimiz 1,5 yıl sonra öğrenebildi. Bu en başta etik değil. Osmanlı odası için “tarihimize sahip çıkıyoruz, buna karşı çıkan vatan hainidir “ dediler. Bizim tarihimiz sadece Osmanlı değil, bizim de OSB’mizin görevi bu değil. Bizim sanayimize, kültür elçiliğine ihtiyacımız yok. Sayın başkan bunu yapacaksa Kültür Bakanlığında il müdürlüğüne atansın. Teftiş sırasında biz bunun parasını öderiz demişti başkan.  Alındığı dönemde ki dolar ile 560 bin dolar tutan bu odayı sayın başkan alsın ve kültür bakanlığına hediye etsin. Bu eserler değer kazandı diyorlarsa da sayın başkan hediye de etmeyebilir, götürüp satabilir. Burada 1200 sanayicinin alın teri bu tür gösterişlere gitmemeli. Amaç tarihe sahip çıkmak değil, gelen insanlara ben bunu yaptım demekti.

Aynı zamanda Atatürk’e hakaretten 2 yıl ceza alan bir yazarı OSB’de gezdirdikten sonra, bu odayı gezdirerek bizim tarihimize mi sahip çıkılıyor. Biz bu tür yaklaşımlara karşı çıkıyoruz.”

 

BASIN TOPLANTISININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu