EkonomiKayseri OSBÖzel Haber

Sanayiciler Bir Araya Geldi.. OSB’ne Sahip Çık Dedi (2. BÖLÜM)

OSB NEREYE GİDİYOR?

Bekir Okay Kiracıoğlu başkanlığında bir araya gelen “OSB’ne Sahip Çık Platformu”, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi yönetiminin yaklaşan mali genel kurulu öncesinde, daha önce defalarca kamuoyu gündemine gelen OSB Denetim raporları ve raporlar dışında yaşananlar ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

KİTAP BASIMLARI

“2016-2017 yıllarında Acer basım dağıtımdan 7 sefer de kitaplar bastırıldı. 1200 sanaycimizin olduğu bir yerde 30 bin adet kitap basılmış. Basılıp basılmadığını yada nereye dağıtıldığını bilmiyoruz. Biz bu kitapların karşılığında 287 bin dolar para ödenmiş. Sayın Nursaçan edebiyat dersi verecekse başka bir yerde yapmalı. Bu israfı yapan da izin verende hem Allah katında hem sanayici nezdinde suçludur.

Şahsi Koleksiyon Merakları Giderilmiş

Bu tenkit değil, dalga geçmek. Burası sanayiciden çıkmış sanayiden başka her işi yapar olmuş. Bizim 70 bin liralık teşbihle ne işimiz var. Bu alımlar yapılırken hangi sanayiciden sorulmuş. Genel kuruldan bütçe onayını alın, bu doğrultuda gidin. Harcadıktan sonra bütçeyi oluşturuyoruz.

Düğünlere hediye ettikleri altın OSB kasasından harcanıyor. Hiçbir kayıt yok. Varsa kayıt göstersinler. Biz 1200 kişinin hakkının harcanmasına karşıyız..

 

MÜSRİFLİĞİN SON NOKTASI, MAKAM ODASI

Cumhurbaşkanlığı genelgesinde Valiliğin bile makam odası belirlenmiştir. 96 metrekareyi geçemez. Bizim OSB makam odamız 406 metrekare. Bunun neresine itiraz etmeyim. Bir oda tefrişi sadece 350 bin dolar. Bir televizyon düşünün. Değeri bir milyon lira. Eğer sayın başkan kendi fabrikasında bunu kullanıyorsa razıyız. Biz bu tefrişat bedelinin de kendileri ve yönetimce ödenmesini talep ediyoruz.

Teftiş raporunda, temsil giderlerini incelemelisiniz diyor.  Buraya acilen müfettişler gelsin diyor. Halen bu rapora tenkit diyorlar. Ne tenkidi.. Adamlar müfettiş çağırıyor. Madem öyle çağırın müfettişleri, bizlerde konuşmayalım.

 

BASIN TOPLANTISININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu