EkonomiGüncel

Sarraf Gülderdi, “Yerli Piyasada Fazla Bir Beklentimiz Kalmadı”

KAYSERİ, (BGC) – Gurbetçi vatandaşların gelmesi sarrafları da olumlu etkiledi. Bir süredir aynı seyrinde ilerleyen altında yıl sonuna doğru yükseliş bekleniyor. Sarraf İhsan Gülderdi altın bazında bu sene ki beklentilerini anlattı.

Altının seyrinde ilerlediğini belirten Sarraf İhsan Gülderdi “Altın fiyatları geçen haftaya göre stabil başladı. Has altının fiyatı şu anda TL bazında 486 TL. 22 ayar altının fiyatı ise 460 TL’den devam ediyor. Altın bu hafta içerisinde stabil oluşunu koruyacağını ön görüyoruz. Fakat yıl sonuna doğru döviz fiyatlarının artmasıyla birlikte altın fiyatlarının da haliyle artacağını ön görüyoruz. Onsta ki düşüş altını hafif geriletti. Fakat yıl sonuna doğru dövizi yukarı gördüğümüz için yıl sonuna doğruda altının yükseleceğini ön görüyoruz. TL’leri varsa bu fiyatlardan alım yapabilirler. 540’ı gören bir altın vardı. Geçen sene bu vakitler 540 seviyesindeydi. Artık fiyatlarda çok sıkıştı. Mutlaka bunun bir yükselmesi gerekiyor. Bozduracak vatandaşlarımızın da yıl sonuna kadar beklemelerini ön görüyoruz” diye konuştu.

“Çok Şükür İyi Bir Sezon Geçirdik”

Gurbetçilerin gelmesi esnaflara can suyu oldu diyen Sarraf İhsan Gülderdi “Çok şükür iyi bir sezon geçirdik. Geçen sene gelmemişlerdi onun etkisini yaşamıştık. Geçen sene gelmeyenlerde bu sene geldiler, belirli miktarda dövizini bıraktılar. Bir çok esnafımız bu durumdan dolayı mutlular. Geçen sene zayıf olan işlerde bu senede öyle olsaydı bir çok esnaf kapatma durumuna gelebilirdi. Bütün esnaflara can suyu oldu. İnşallah önümüzdeki seneye kadar rahat bir şekilde geçireceğiz. Yerli piyasada fazla bir beklentimiz kalmadı. Bizi mutlu eden kısmı Almancı vatandaşlarımızın buraya bıraktığı dövizlerle birlikte pandemi sürecinde altını bozduran vatandaşlarımız oldu. Bu yaz sürecinde kazandıkları paralarla tekrardan alım yapabilirler” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu