Belediye HaberleriÖzel HaberTurizm

Şehrin Kalbi İlgi Bekliyor

Fotoğraflar bir kenar mahalleden, yada 3. dünya ülkesi bir şehrin sokaklarından değil. Her fırsatta dünya turizminde yer edinmek istediğini söyleyen Kayseri’nin, en işlek 2. meydanı Düvenönü’nden.

Geçtiğimiz yıllarda tabela ve şehrin görseli konusuna önem gösteren, hatta içinde göl olan modern mimarileri seçim vaadi olan önünde bulan Kayseri’de, şehrin bir çok merkezinde trafik sebebi ile gürültü kirliliğinin yanında, düzensiz ve kuralsız tabelalar sebebi ile de “görüntü kirliliği” göze çarpıyor. Geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet Meydanına cephesi bulunan onlarca binaya yapılan cephe düzenlemeleri bir nebze işe yarasa da, denetimsizlik ve ilgisizlik nedeniyle bir çok işletme standart dışı tabela kullanımı ile de dikkat çekiyor. Şehrin merkezi kabul edilebilecek alanlarda ki binaların bir çoğu ise bakımsızlık nedeni ile neredeyse yıkılacak durumda..

Kapadokya ve Erciyes eksenli turizm atağına, Unesco geçici koruma listesine dahil edilen Koromaz Vadisi ve Soğanlı sıcak hava balonu turizm alanlarını da ekleyen Kayseri, aday olmaya çalıştığı turizm kenti unvanı için, çevresel ve çehre sel düzenlemelere de acilen ihtiyaç duyuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu