Güncel

Selden Zarar Gören Araziler İncelendi

 

KAYSERİ,(BGC)-Kocasinan ilçesine bağlı Yüreğil Mahallesi’nde 1 Haziran’da aşırı ve ani yağıştan meydana gelen selden dolayı zarar gören arazilerde incelemeler yapıldı.

Mahallede Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Kocasinan İlçe Tarım Müdürü Abdülaziz Yıldırım ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş; Mahalle Muhtarı ve yöre halkı ile birlikte incelemelerde bulundu.

Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İncelemeler sonunda Mahalle Muhtarlığı önünde yöre halkına yönelik bilgilendirme ve değerlendirme yapılarak zarar gören arazilerde yoğunlukla yapılan nohut ekilişinin İlçe Müdürlük teknik ekiplerince takibe alındığı ve üreticilerin yapılacak tespitler ve öneriler noktasında teknik personelin sahada olmaya devam edeceğine dair vatandaşlara bilgi verildi. Ayrıca sel felaketinden hayvanları zarar gören küçükbaş hayvan yetiştiricisi Hurşit Çetin’in işletmesi ziyaret edilerek geçmiş olsun dilekleri iletildi. Çetin’e kurumun imkânları çerçevesinde gerekli destek verileceğine dair bilgi verildi. Ülkemizin yağ bitkileri noktasında açığını gidermek ve üreticilerimize alternatif ürünler sunmak maksadıyla Bakanlığımız desteğiyle ilimiz genelinde yapılan projeyle %75 hibe ile tohum dağıtımı yapılmıştı. Kocasinan İlçemizde İl Müdürümüzün katılımı ile yapılan fenolojik gözlem neticesinde bitki gelişimlerinin gayet başarılı olduğu gözlendi. Üreticilerimizce aspir bitkisinin bölgeye adaptasyonundan memnun olduğunu ifade ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu