Sosyal Medyada Erken Seçim Rüzgarı

 

KAYSERİ, (BGC) – Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrası vatandaşların aklına “erken seçim mi geliyor?” sorusu geldi.

Ülkemizi etkisi altına koronavirüs salgınında 1 Haziran itibariyle yeni bir döneme giriyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının hemen ardından açıklamalarda bulunarak yeni döneme geçişi ve kalkan yasakları anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından ise, Ak Parti İl Başkanı, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşarak: “Genel Başkan’ımızın talimatlarıyla yarından itibaren yeniden sahalardayız İnşAllah” notunu düştü. Başkan Çopuroğlu’nun bu açıklamaları vatandaşların aklına kulislerde konuşulan erken seçim ihtimalini getirdi. Cumhur İttifakı, erken seçim konuları açıldığında her defasında 2023’ü hedef gösterirken, normalleşme ile birlikte Başkan Çopuroğlu’nun paylaşımı soru işaretleri yarattı.

Ak Parti İl Başkanı Çopuroğlu, kapanma ve kısıtlamalarla ilgili olarak en son 17 Mayıs tarihinde tam kapanma sürecinde özverili davrananlara teşekkür açıklaması yapmıştı.