Güncel

SunExpress, Kayseri-Viyana Uçak Seferlerini Hayata Geçirecek

KAYSERİ,(BGC)-Türk-Alman ortaklığındaki havayolu şirketi SunExpress’in Genel Müdürü Max Kownatzki, gelecek yıldan itibaren Kayseri-Viyana arasında direkt tarifeli seferleri hayata geçireceğini duyurdu.

Alman Lufthansa ve Türk Hava Yolları (THY) ortaklığındaki havayolu şirketi SunExpress, Kayseri’de Raddison Blu Otel’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki, şirketin üst düzey yetkilileri, davetliler ve basın mensupları katıldı.

SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki, şirketin Kayseri’den yaptığı 9 farklı Avrupa kentine yapılan direkt tarifeli dış hat seferlerine Avusturya’nın başkenti Viyana seferlerinin de ekleneceğini açıkladı. Kownatzki, Kayseri-Viyana seferlerinin 2022 yazında başlayacağını belirtti.

Kownatzki, Kayseri ile ilgili olarak “Kayseri, Anadolu ağımızdaki en hızlı büyüyen havalimanlarından biri ve uçuş planlamalarımızı yaparken bu şehri turizm açısından önemli fırsatlar sunan kilit bir güzergah olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.

“PANDEMİ ÖNCESİ KAPASİTENİN YÜZDE 30 ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ”

SunExpress’in Kayseri seferlerindeki kapasitede pandemi öncesi seviyelerin yakalandığını ve bunu aşmayı hedeflediklerini belirten Kownatzki, “Kayseri, yolcu trafiği ve kapasitesi bakımından bu yaz pandemi öncesi seviyelere yaklaşarak güçlü bir toparlanma gösterdi ve bu da önümüzdeki döneme olumlu bakmamızı sağlıyor. Buna paralel olarak önümüzdeki yaz, Kayseri’de kapasitemizi 2019 seviyesinin %30 üzerine çıkarmayı öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu