GüncelKorona Virüs

Talas’tan 65 yaş üstü vatandaşlara aromatik bitki sepeti

TALAS Belediyesi, koronavirüs nedeniyle evde kalmak zorunda olan 65 yaş üstü vatandaşlara aromatik bitki sepeti dağıtmaya başladı.

Talas Belediyesi, koronavirüs nedeniyle evlerinde bulunan 65 yaş üstü vatandaşların daha keyifli zaman geçirmeleri için aromatik bitki sepeti dağıtıldı. 5 bin adet dağıtılan sepet içinde, minik saksılara ekilmiş fesleğen, biberiye, kekik, nane, şeker otu, mercanköşk ve adaçayı gibi tıbbi aromatik kokulu bitkiler bulunuyor. Belediye olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Başkan Yalçın, “Koronavirüs salgını sürecinde ilk olarak en asli ve önemli görevimiz olan temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını yerine getirdik. Bunlarla birlikte evde kalan vatandaşlarımızın can sıkıntılarını gidermek ve vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla 30 bin adet kitap dağıtımı, gezi otobüsüyle moral geceleri gibi etkinliklere imza attık. Şimdi de uzun süredir evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızı birazcık da olsa toprakla, ekim dikim işiyle meşgul edelim istedik. Bu minik saksılardaki aromatik bitkileri şimdilik mutfaklarında, balkonlarında büyütsünler, onlara bir uğraş olsun. Günü geldiğinde de bağlarına bahçelerine dikerler inşallah. Herkese sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.

Başkan Yalçın’a teşekkür eden 65 yaş üstü vatandaşlar da, “Bizi düşündüğü için çok teşekkür ederiz. Biz de onların sözüne uyarak evden çıkmıyor ve sabırla bugünlerin geçmesini bekliyoruz. Bizim için evde güzel bir uğraş olacak” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu