Güncel

Tatili Fırsat Bilen Öğrenciler Karın Keyfini Çıkardı

KAYSERİ, (BGC- ÖZEL HABER) – Kayseri’de okulların kar tatili olmasını fırsat bilen çocuklar, tatil gününde karın keyfini doyasına çıkardı. Talas’ın Erciyes’i olarak bilinen Rıfat Yıldırım Parkı kaymak isteyen öğrencilerle doldu taştı. Çocuklar için eğlenceye dönen kar, bazı vatandaşlar içinse çileye döndü.

Kayseri’de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kent genelinde okullar tatil edilmişti. Okulların tatil edilmesini fırsat bilen öğrenciler evlerine en yakın tepelere giderek kayarak eğlendiler. Bazı çocuklar kartopu savaşı yaparken bazıları da kardan kaleler yaptı. Tepelerden kayan çocuklar ufak çaplı kazalar yaşasalar da eğlenmekten geri kalmıyor.

Kar yağışından sonra okulların tatil edilmesiyle birlikte Talas’a kaymaya geldiklerini belirten lise öğrencisi Mahmut Türksoy, “Uzun süredir arkadaşlarımızla birlikte bu kar yağışını bekliyorduk. Aslında bizim evimiz Fevziçakmak’ta ama burayı çok sevdiğimiz için abim bizi buraya getirdi. Ben buradan belediyeye de seslenmek istiyorum. Her sene kar yağdığı zaman buraya birçok kişi kaymaya geliyor. Bence buranın daha farklı bir şekilde restore edilip güzelleştirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Kar çocuklar için eğlenceye dönerken, bazı araç sürücüleri içinse çileye dönüştü. Sürücüler, soğuk nedeniyle çalışmayan araçlarını, iterek hareket ettirmeye çalıştı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu