Güncel

TEKDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN SÖYLEDİ

 

KAYSERİ,(BGC)-TEKDEN Hastanesi, farklı bir 18 Mart olması için Çanakkale Türküsü’nü zaferin 106. yıldönümünde seslendirdi.

18 Mart Çanakkale Savaşı, Türk milletinin destansı zaferiyle sonuçlanmış ve dünyada yaşanan büyük savaşın seyrini değiştirmişti. Türk tarihinin en önemli savaşlarından olan Çanakkale Zaferi’nin bu sene 106. yıl dönümü. Bu anlamlı günde kahraman şehitlerimizi saygı ve sevgiyle anmak için TEKDEN Hastaneleri farklı bir projeye imza attı.

“ŞEHİTLERİMİZE LAYIK OLMAYI ÜMİT EDİYORUZ”

Günün anlam ve önemi için kalıplaşmış kutlamalardan farklı bir kutlama yapmak istediklerini belirten proje koordinatörü Uz.Dr İsa Üzüm ” 18 Mart Çanakkale anma gününü Tekden hastanesinde 5.sini kutladığımız bu sene başka bir şekilde hatırlayalım istedik. İnşallah şehitlerimize layık olacağımız bir şey yapmışızdır. Bu zor olsa da onlara layık olabilmeyi ümit ediyoruz. Temel amacımız Çanakkale ve şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamaktır ” diyerek 18 Mart Çanakkale Savaşı’nın önemine değindi.

“BEDRİN ASLANLARI ANCAK BU KADAR ŞANLI İDİ”

Çanakkale Savaşı’nın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Tekden Hastanesi yönetim kurulu başkanı Op.Dr.Kemal TEKDEN ,”Bugün çok önemli bir gün. Bugün ben de çok heyecanlıyım. Çanakkale dünya tarihinde olmayan bir hadise. Çanakkale savaşının dünya tarihinde bir tane daha eşi benzeri yok. Bilindiği gibi Mehmet Akif Ersoy Çanakkale şehitlerinin -sahabeyle karşılaştırmak mümkün olmasa da- ‘Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi’ diyerek en az onlar kadar şanlı olduklarını belirmiştir. Çanakkale’ye ne yönden baksak mükemmel bir Allah, peygamber ve millet sevgisi karşımıza çıkıyor. Askerimizin secaati ve imanı ortaya çıkıyor. Bunu damarlarımızda hissettiğimiz zaman biz onlara layık insanlar oluruz” diyerek katılımcılara seslendirdi. Program tamamı ile Tekden Hastanesi personelinden oluşan koronun seslendirdiği Çanakkale Türküsü dinletisi ile sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu