Güncel

Tomarza’da 3 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’nin Tomarza İlçesine bağlı Kızılören Mahallesi’nden dün yaşanan olayda 3 büyükbaş hayvan elektirik akımına kapılarak telef oldu. Olayda 2 inek ve bir dana ahırda can verdi.
Alınan bilgiye göre olay dün öğle saatlerinde 50 yaşındaki Nuri Atilla’ya ait ahırda meydana geldi. Atilla’nın oğlu 22 yaşındaki Yasin, ahırdan hayvanların bağırma sesi geldiğini fark etti. Aile hemen koşup ahıra girerek şalteri indirdi. Ancak ahırda bulunan hayvandan 2 inek ve bir dana elektirik çarpması sonucu kurtarılamadı.
Ahırda bulunan 19 büyükbaş hayvandan 3’ünün elektrik akımına kapılarak telef olduğunu söyleyen Besici Nuri Atilla, ‘’ 25 bin lira zararım var. 2018 de 2 yaşındaki bir düvemi de yine elektirik akımından kaybettim.Daha önce bu olayı yaşadığım için ahırdaki tesisatı yenilettirdim, ancak yine başımıza geldi.Arıza ile ilgili şalter çalışmamış,atmamış.Hayvanların altı ıslak olduğu için çarpıldılar.Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nede kayıtlıyız’’ dedi.
Telef olan hayvanların ise kesilip mahalledeki köpeklere verildiği öğrenildi.

Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Tomarza ilçe yetkililerinden alınan bilgiye göre ,hayvanların TARSİM Sigortası varsa zararın kısmen veya tamamen karşılanabilirliği olduğu belirtildi. İlçede daha önce de buna benzer veya yangın dolayısıyla hayvanlar telef olmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu