Haber

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Faaliyetlerine Hız Kesmenden Devam Etti

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 15 Ocak 2021 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında genel faaliyet ve çalışmalar yürütülmeye devam ettti.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü genel faaliyet ve çalışmalarında öğrencilere yönelik 7, esnafa yönelik 1 bilgilendirme toplantısı düzenledi. Hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık yerler ile yüz yüze yapılan görüşmelerde 2.408 bilgilendirme faaliyetinde bulundu. Engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik 92 sosyal yardım faaliyeti, 12 sosyal etkinlik ve 17 suç mağduru vatandaşa destek ziyareti gerçekleştirdi.

Toplum Destekli Polislik çalışmaları kapsamında asayiş ve güvenlik konularında emniyet birimlerine 14 bildirim, güvenlik açısından risk oluşturan metruk yapıların yıkılması veya güvenlik tedbiri alınması hakkında ilgili kurumlara 24 metruk yapı bildirimi olmak üzere 38 bildirimde bulundu.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Kayseri’de 619 kadın vatandaşa Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtılması ve kullanılması konusunda bilgilendirme çalışması yapıldı. Hırsızlık olaylarının önlenmesinde güvenlik kamerası taktırılması konusunda 124 işyerine bilgilendirme çalışması yapıldı. Kayseri’de bulunan 5 işyerine güvenlik kamerası taktırılması sağlandı. Koronavirüs pandemisi ile mücadelede maske takılması, sosyal mesafe kuralı ve hijyen konularına önem verilmesi ile Hayat Eve Sığar (HES) kodunun alınması ve kullanılması hakkında taksi durakları, kuaför/berber salonları, işyerleri, alışveriş merkezleri, cami ve pazar yerleri ile park ve bahçelerde 163 bilgilendirme çalışması yapıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 1’i engelli olmak üzeri 2 çocuğun doğum günü kutlandı. Polis olmak isteyen 1 engelli gencimiz ziyaret edilerek kendilerine hediye takdim edildi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü proje, genel faaliyet ve çalışmalarında 15 Ocak 2021 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında 9.639 vatandaşa ulaşıldı. Genel Güvenlik ve Asayiş, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Kadın Acil Destek (KADES) konuları ile ilgili 6.360 adet broşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyali dağıtıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu