Özel Haber

Turizmciler Yazdan Umutlu, Fiyatlar Katlandı

 

KAYSERİ,(BGC)-Salgının sona ermemesine karşın yaz mevsiminin başlamasıyla turizm sektöründe açılmalar başladı. Turizm acenteleri bu sezona umutla bakarken, 17 yıldır turizm sektöründe çalışan Zafer Erhan turizm sektöründeki gidişata ışık tuttu.

Erhan, bu sezon turizmde yaz sezonu beklentilerini “2021 yılı 2020 yılına göre çok daha hareketli geçecek. Pandemi kuralları çerçevesinde oteller önlemleri alacak, o yüzden misafirlerimiz gönül rahatlığıyla otellerine gidip tatillerini yapabilirler. Rusya uçak seferlerini durdurmuştu. Muhtemelen 1 Temmuz’dan itibaren baya bir hareketlilik yaşanacak. Bundan dolayı otel fiyatlarına baktığımız zaman 1 Temmuz’dan Eylül sonlarına kadar otel fiyatlarında artış görünüyor. Ama yerli misafir için Haziran ayı en uygun dönemlerden bir tanesi” diye dile getirdi.

FİYATLAR YERLİ TURİST İÇİN ÇOK YÜKSEK

Uçak fiyatlarında çok afakî derecede bir değişiklik olmadığını belirten Erhan, düzenlenen turlar ve uçak seferlerinin fiyatları üzerine “Geçen sene pandeminin en yoğun olduğu dönemdi ve fiyatlar biraz daha makul seviyelerdeydi. Bu sene biraz daha arttı ama konaklama olarak geçen sene 4 gece 5 gün 3000 TL’ye giden bir misafir bu sene 6500-7000 TL civarına gidiyor. 4 kişilik bir ailenin ise şu anda minimum konaklama yapacağı fiyatlar 10000 TL civarında. Bu da orta halli bir tesis için geçerli. Çok üst segmente çıktığımız zaman bu fiyatlar 20 bin ila 30 bin TL civarını buluyor. Şurası bir gerçek ki bu rakamlar yerli bir misafir için oldukça yüksek. Döviz kurlarının artması maliyetlerin artması birer etkendir” diye konuştu.

“HERKESİN BÜTÇESİNE GÖRE TATİL SEÇENEĞİ VAR”

Erhan: “Bu sene geçen yıla nazaran yine oteller pandemi önlemleri çerçevesinde misafirlerine en iyi şekilde hizmet veriyorlar. Biz de yine aynı şekilde hizmet veriyoruz. Herkes gönül rahatlığıyla korkusuz bir şekilde gidip tatillerini yapabilirler. Herkesin sıkıldığını bunaldığını zaten biliyoruz, o nedenle herkesin bütçesine uygun tatil seçenekleri var, onları değerlendirebilirler” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu