Ekonomi

Türkiye Kamu-Sen’den “Ek Paket” Açılımı

 

Kayseri, (BGC) – Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl Temsilciliği, memur ve emekliye getirilen zam ve yerine getirilmesi istenen şartlarını konuştuğu basın açıklaması düzenledi. Açıklama sonunda Kamu-Sen üyeleri tarafından “ek paket” açılımı yapıldı.

Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl Temsilciliği basın açıklaması düzenledi. Memur ve emekliye verilen zamların yeterli olmadığının altı çizilen açıklamada, taraflarına sunulan sözleşmenin yetersiz olduğundan dolayı bu anlaşmayı kabul etmeyecekleri dile getirildi.

Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal, memurları,emeklileri ve aileleriyle birlikte bu kapsamda 25 Milyon nüfusun mağdur olacağı hiçbir sözleşmeyi kabul etmeyeceklerini, istedikleri şartlar yerine getirilene dek her türlü savunmayı yapacaklarını ifade etti.

Ünal, 6.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde haklarını savunduklarını ve belirtilen isteklerin yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.
Ünal; “Türkiye Kamu-Sen olarak, taviz vermeyeceğimiz ve vazgeçmeyeceğimiz taleplerimiz olan; Kamu Çalışanlarını enflasyon karşısında koruyacak olan refah payının ve önerilen zam talebinin mevcut enflasyon karşısında koruyacak olan refah payı uygulamasının hayata geçirilmediği için, geçmiş dönem kayıplarını karşılamasını amaçladığımız seyyanen zam talebimiz karşılık bulmadığı için,yardımcı hizmetlilere memur kadrosu talebimiz kabul edilmediği için, ek gösterge düzenlemesi ve sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin toplu sözleşme metninde bağlayıcı ve net ifadeler kullanılmadığı için,kamu görevlilerine bayram ikramiyesi verilmediği için,vergi diliminin %15’e sabitlenmediği için, mutabakat metnini kabul etmemiştir. Türkiye Kamu-Sen olarak memurlarımızı, emeklilerimizi ve aileleriyle birlikte 25 milyonu memnun etmeyen hiçbir sözleşmeyi kabul etmeyeceğimizi bir kere daha ifade eder; belirlediğimiz eksiklik ve diğer bütün taleplerimizin hayata geçirilmesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her platformda gereken mücadeleyi vereceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.” şeklinde konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından Kamu-Sen üyeleri “ek paket” isimli bir kutunun açılımını gerçekleştirdi. Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 No’lu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk ve Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal tarafından açılan kutudan bir mektup, bardaklarla dağıtılmak üzere 1 litre ayçiçeği yağı, ellere çalınmak üzere bir paket tereyağı ve bakınmak üzere bir kavanoz bal çıktı. “Ek paket” kutusundan çıkan ürünler, üyelere dağıtıldı.
Üyeler, paketten çıkan ürünleri kolaylıkla satın alamadıklarını ifade etti.
“Ek paket” açılımının ardından basın açıklaması sona erdi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu