GüncelHaberUlaşım

Ulaşımda Müjde

ULAŞIMDA MÜJDE 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh BÜYÜKKILIÇ ve  5 saatlik toplantının ardından toplu taşıma konusu ile ilgili önemli kararlar aldıklarını açıkladı.

“Kıymetli hemşehrilerimizin faydasına olabilecek her konuyu en ince ayrıntısına kadar değerlendirdik, sürdürülebilir hizmetin en güzeline layık hemşehrilerimize destek olabilmek adına şartlarımızı sonuna kadar zorladık. Müjdelerimizden en önemlisi “aktarma” konusu ile ilgili. Mevcuttaki “otobüs-tramvay” arasındaki aktarma sistemimizi “otobüs-otobüs” olarak genişletiyoruz. Üstelik aktarma ücretini de kaldırıyoruz.Tek bilet ile her yere ulaşılabilecek. 

Bununla birlikte “abonman kart” uygulamasını daha cazip hale getiriyor ve biniş hakkını artırıyoruz. Elektronik ödeme sistemlerini de devreye alarak hemşehrilerimize kolaylıklar sağlıyoruz. Şehir Hastanesi’ne ulaşımı mahallelerimizden daha rahat sağlayabilme adına 150 yolcu kapasiteli 6 adet 25 metrelik otobüsümüzü sadece bu hatta hizmette alıyoruz. Ayrıca, Kayseri’nin daha önce köy olan mahallelerini de toplu ulaşım ağına dahil ederek “ulaşılmadık yer” bırakmıyoruz. Tüm bunlarla ilgili kararlarımız elektronik sistemlerimizin entegrasyonu ile birlikte en kısa sürede hayata geçirilecek.” dedi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı