Belediye HaberleriUlaşım

Üst Üste Ulaşıma Sosyal Mesafeli Toplantı!

Pandemi sürecinin başlaması ile adete kangrene dönen Kayseri Toplu Taşıma ve ulaşımı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve bürokratları tarafından “sosyal mesafeli” toplantı ile masaya yatırıldı. Günlerdir şehirde yaşanan “üst üste” yolculuk görüntülerinin tam tersine, toplantıların sosyal mesafeli olması dikkatlerden kaçmadı..

Pandemi süreci ile ortaya çıkan yolcu sayısı hesap edilerek azaltılan sefer sayıları, yapılan toplantı ile yeniden gündeme alındı.  Başkan Büyükkılıç, “Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde yaklaşık 50 binlere kadar düşen yolcu sayımızın, yeni normal olarak nitelendirilen süreçte 200 binin üzerine çıkmaya başladığından buna özgü çalışmalar yapmamız gerekiyor. İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda yolcu kapasitesiyle ilgili yapmamız gerekenleri enine boyuna masaya yatırdık. Şehrimizde hem ekonomimize, hem de bütçemize uygun olarak en verimli şekilde nasıl çalışmalar yapacağız bunları konuşacağız” dedi.

Büyükkılıç; “Anlayış Bekliyoruz”

Pandemi sürecinde uyguladıkları ring sistemine de değinen Başkan Büyükkılıç, “Direk ulaşılması gereken önemli noktalarımız var. Erciyes Üniversitesi gibi, Şehir Hastanesi gibi. Bu noktalara az sayıda yolcuyla gidilmesi şehrimizin ve ekonomimizin adına büyük bir israf kaynağı oluşturduğunun herkesin bilincinde olduğunu düşünüyorum. O açıdan değişik yerlerde aktarma sistemleri uygulamaktayız. Bunu da hemşehrilerimizin anlayışla karşılamaları gerektiğini paylaşmak istiyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu