Adliye

Uyuşturucu Sanıklarına Hapis Cezası

KAYSERİ’de uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan 1’i İran uyruklu 4 sanığa 7 yıl 6 ay ile 18 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçen yıl 23 Eylül’de durdurduğu bir araçta parçalar halinde toplam 86 gram metamfetamin, 5.65 gram esrar ele geçirildi. İran uyruklu Ali A. İle Recep U., Halil U. Ve Cihat A. gözaltına alındı. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanan 4 kişi hakkında ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan dava açıldı.

Kayseri 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklardan Recep U., Halil U. Ve Cihat A. Mahkemede hazır bulunurken, İran uyruklu Ali A. İse, tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.
Sırasıyla son sözleri sorulan sanıklar üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmeyerek beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Recep U.’yu, ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 18 yıl hapis ve 36 bin TL para cezası, Ali A.’yı, aynı suçtan 15 yıl hapis ve 30 bin TL para cezası, sanık Cihat A.’yı da yine ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 10 yıl hapis ve 20 bin TL para cezası, Halil U.’yu da aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis ve 15 bin TL para cezasına çarptırarak, 4 sanığın da tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu